Голопристанські “слуги народу” – найбільші прогульники засідань міської ради

3 года назад 0

Майже половина депутатів Голопристанської міськради прогулює. Найбільше прогульників у партії “Слуга народу”. Депутати з команди мера прогулюють найменше. Пропуски засідань народні обранці пояснюють “робочими моментами”.

Рух ЧЕСНО з’ясовує, скільки засідань пропустили депутати за півроку каденції, для того, щоб вони розуміли, скільки прогуляли за цей період, і мали можливість виправити ситуацію.

Згідно із законом, пропуски депутатом протягом року більше ніж половини засідань сесій або постійної комісії, до якої він належить, є підставою для відкликання його виборцями (ч. 5 ст. 49 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, ч. 2 ст. 37 Закону України “Про статус депутатів місцевих рад”). Після прийняття Виборчого кодексу партії мають можливість застосовувати імперативний мандат, щоб відкликати депутатів, які пропускають засідання чи неякісно виконують представницьку функцію. Закон не передбачає поважних і неповажних причин для пропусків засідань сесій або комісій.

Під час аналізу ми використовували дані з офіційного сайту Голопристанської міськради. Рух ЧЕСНО виявив 12 прогульників — тобто тих, хто пропустив 25% і більше засідань сесій та/або постійних комісій за перші шість місяців 2021 року.

У Голопристанській міськраді 26 депутатів. Найбільше депутатів у міську раду завела партія “Батьківщина”. У цієї фракції найменший відсоток прогульників, бо вона формує основу команди голови громади Олександра Бабича, також представника ВО “Батьківщина”.

Упродовж першого півріччя 2021 року половину засідань сесій та 44% засідань постійної комісії з питань освіти пропустила Ольга Квітковська. Третину засідань сесій пропустив і Василь Пирогов.

До більшості у Голопристанській міськраді увійшли і представники партії “Європейська солідарність” (ЄС) — три депутати. Серед них Роман Коломієць — найзатятіший прогульник засідань сесій за останні півроку, 60% прогулів. Також він пропустив половину засідань комісії з питань депутатської етики.

Якщо загалом у ЄС 33% прогульників, то у партії “Опозиційна платформа — За життя” (ОПЗЖ) трохи більше — 40%. На виборах партія отримала п’ять депутатських мандатів.

Зокрема, депутатка від ОПЗЖ Інна Загреба не відвідала єдине за півроку засідання комісії з питань ЖКГ — у неї 100% прогулів комісії. А от її колега по фракції депутатка Ольга Черняєва пропустила половину засідань сесій.

Серед представників партії “Наш край” 67% — прогульники. Двоє із трьох депутатів за шість місяців пропустили понад 25% засідань сесій або постійних комісій. Зокрема, Геннадій Попов та Микола Якушенко прогуляли половину засідань сесій. До того ж, Попов пропустив майже 40% засідань постійної комісії з питань депутатської етики.

Найбільше прогульників — 100% — серед представників президентської партії “Слуга народу”, через пропуски засідань сесій. Половину засідань сесій пропустили Максим Жакулін та Володимир Трухан.

Максим Жакулін пояснює пропуски засідань сесій “робочими моментами”: “Не завжди виходило бути присутнім”. При цьому він заявив, що вважає інформацію щодо прогулу ним половини засідань сесій неправдивою.

В офіційній відповіді Голопристанська міськрада повідомила, що Максим Жакулін пропустив з початку каденції всього два засідання сесій. Коли почали перевіряти інформацію за даними протоколів голосувань на сесіях, виявилося, що Максим Жакулін з початку року пропустив п’ять засідань.

Катерина Бобровник від “Слуги народу” пропустила 40% засідань сесій, а Кирило Семикопенко та Наталя Пашкевич — по третині.