Будинок з атлантами у Херсоні намагались спаплюжити металоконструкцією

1 год назад 0

  Журналісти видання Вгору зафіксували акт вандалізму по відношенню до будівлі на вулиці Суворова, яка є памяткою архітектури місцевого значення та відома херсонцям як будинок з атлантами.

На фото видно, як якісь люди приварили металеву конструкцію до фасаду, намагаючись облаштувати вхід до напівпідвального приміщення.

Нагадаємо, будинок з атлантами є пам’яткою архітектури місцевого значення. Цю садибу придбав в 1905 р. херсонський нотаріус, гласний Міської думи, дворянин Ю.П.Куликовський. До цього садиба належала Одеському Правлінню Бессарабсько-Таврійського земельного банку.

У соцмережах факт вандалізму викликав обурення. Місцеві жителі пригадали, що колись у тому приміщенні було кафе. Також згадали про спроби ще у мирний час облаштувати вхід у напівпідвал, але задуму завадила поліція. Херсонці запитують, невже у такий складний час, власникам приміщень дозволять самодіяльність.

На ситуацію відреагувала місцева влада.

Як йдеться у  підрозділу ( ) Херсонської міської ради, який опікується благоустроєм, «до голови міської військової адміністрації звернулися мешканці міста зі скаргою щодо проведення зварювальних робіт по встановленню металевої конструкції на вул. Суворова.
Безвідповідальні підприємці самовільно, без будь-яких дозвільних документів, планували незаконно встановити споруду прилеглу до об'єкту пам’ятки архітектури.

Інспекцією з контролю за благоустроєм міста та заступником голови міської військової адміністрації терміново було здійснено виїзд та вже сьогодні вказану металеву конструкцію демонтовано!»

У якості доказу опубліковано фото звільненого від металоконструкції фасаду.