Через крадіжки трансформаторної олії псується енергетичне обладнання – «Херсонобленерго»

3 недели назад 0

До проблем, пов’язаних із обстрілами та пошкодженням енергетичної інфраструктури Херсонщини, додаються ще й традиційні, які були притаманні мирному часу. Ідеться про крадіжки кабелів, дротів, трансформаторної олії та безпосередньо електроенергії. «» б’є на сполох.

Останнім часом енергетики фіксують випадки крадіжок трансформаторної оливи з місцевих трансформаторних підстанцій. Бездумне бажання легкої наживи стає причиною виходу з ладу дороговартісного електроустаткування, тривале відновлення якого призведе до відсутності електропостачання на значній території на невизначений період, від чого страждають безпосередньо жителі громад.

Адміністрація «Херсонобленерго»  до голів територіальних громад, старост, активу громад та їхніх жителів бути пильними та уважними, повідомляти про підозрілих осіб без спецодягу поблизу електрообладнання, про випадки демонтажу обладнання трансформаторних підстанцій чи ліній електропередач до правоохоронних органів.

Також мають місце крадіжки електроенергії. Основними порушеннями є самовільне підключення та безоблікове споживання електричної енергії, вплив сторонніми пристроями на роботу електролічильника та зрив пломб.

Лише протягом 2023 року інспектори компанії склали 189 актів на суму 19151521,4 грн. За три місяці поточного року фахівці провели 128 рейдів та склали 68 актів на загальну суму 6848039,24 грн.

Як  на сайті компанії, унаслідок бойових дій ключові підстанції та повітряні лінії зазнали суттєвих руйнувань від російських ударів. На відновлення цих енергооб’єктів потрібно щонайменше 313,5 млн. грн. у поточних цінах. Для повноцінної їх експлуатації «Херсонобленерго» потребує обладнання різної категорії та фінансової підтримки міжнародних партнерів та волонтерських організацій.
Пошкоджені Бериславська (на верхніх світлинах) та Микільська трансформаторні підстанції. Фото: «Херсонобленерго»