Через постійні перебої з електроенергією і водопостачанням у Новій Каховці російські окупанти масово перебралися до сусідньої Каховки

2 месяца назад 0

Через постійні перебої з електроенергією і централізованим водопостачанням у Новій Каховці на Херсонщині російські окупанти масово перебралися до сусідньої Каховки. Тим часом окупаційна влада Нової Каховки заявляє про свою нездатність найближчим часом у повній мірі відновити електропостачання. Це вже викликало складну ситуацію з постачанням і зберіганням продуктів у громаді.

Про це з посиланням на окупаційні пабліки і власні джерела повідомляє .

Як розповів ЦЖР Володимир Коваленко, законний міський голова Нової Каховки, 26 лютого в місті нарешті з’явився інтернет-зв’язок, якого тут не було 13 днів. Також вранці 26 лютого в Новій Каховці з’явилася електроенергія.

«У попередні дні світло тут давали по графіку. Ще на вихідних по всьому місті працювало багато генераторів. Однак як надовго з’явилось світло – невідомо», – сказав він.

За словами мешканців Новокаховської громади, під час подачі електроенергії постійно стрибає напруга, виходять з ладу морозильні камери та інша побутова техніка. 

«Представники окупаційної влади кажуть, що на заміну знищеному трансформатору росіяни привезли неякісний аналог значно меншої потужності, якого не вистачає для міста і навколишніх населених пунктів», – сказали вони.

Через постійні перебої з електроенергією і водопостачанням російські військові масово перебралися до сусідньої Каховки, де світло і вода подаються більш стабільно. 

Представники окупаційної влади Нової Каховки підтверджують, що ситуація з електропостачанням тут залишається дуже складною. За їхніми словами, через це в місті зараз складна ситуація з продуктами, які просто немає де зберігати. Замість централізованого водопостачання людям підвозять і роздають невелику кількість питної води. Однак мешканці міста скаржаться, що окупанти видають воду лише власникам російських паспортів і в дуже обмеженому обсязі.

  • Як повідомляв ЦЖР, повністю електроенергія, водопостачання, опалення і зв’язок зникли в Новокаховській і Таврійській громадах Каховського району 13 лютого. Це сталося після пожежі на потужній підстанції, яку мешканці Нової Каховки називають «Щорсівською», за назвою однієї з тамтешніх вулиць. Ця підстанція подавала електрику на великі місцеві промислові підприємства і кілька населених пунктів.
  • Згодом окупанти повідомили, що в ніч на 24 лютого ця підстанція знову була зруйнована. 
  • Відсутність опалення у людей пов’язане з тим, що переважна більшість місцевого населення мають електричні і газові автономні системи опалення, які не працюють без електроенергії: централізоване опалення житлового сектору в Новокаховській і Таврійській громадах відсутнє понад 15 років.