Через різні шахрайські схеми жителі Херсонщини втратили понад 172 тисячі гривень

4 недели назад 0

За кілька діб вісім жителів області через шахрайські схеми та свою довірливість втратили усі кошти.
Про це повідомила пресслужба поліції Херсонської області.
У пошуках роботи позбулася заощаджень жителька Благодатного. Потерпілій у соціальній мережі надійшло смс-повідомлення із пропозицією заробити на ставках у букмекерській конторі, де за кожну зроблену ставку їй мав надходити стовідсотковий виграш. Довірившись обіцянкам шахраїв, заявниця за декілька зроблених ставок перерахувала на рахунок псевдобукмекерів понад 50 тисяч гривень. Виграші їй не надійшли і гроші ніхто не повернув.
Жертвою «банківського» шахрая стала мешканка Високопілля. Їй зателефонував нібито менеджер банку із повідомленням, що невідомі особи з її карткового рахунку намагаються оплатити мобільний телефон у мережі Інтернет вартістю 13 000 тисяч гривень. Аби убезпечити заощадження, заявниці необхідно було назвати реквізити банківської картки та пін-код від неї. Жінка виконала всі вказівки, після чого шахраї зареєструвалися в мобільному додатку банку та декількома платежами зняли з рахунку потерпілої понад 24 тисячі гривень.
Четверо жителів Херсонщини стали жертвами шахрайства за схемою «друг просить у борг». Заявники довірилися повідомленням у месенджерах від нібито друзів, які просили терміново позичити їм гроші. Не перевіривши інформацію, потерпілі перерахували зловмисникам від 5000 до 29000 гривень. Згодом заявники дізналися, що сторінки у соціальних мережах знайомих «взламали» зловмисники.
Ще однією жертвою шахраїв стала мешканка обласного центру. Вона втратила гроші під час покупки басейну через платформу онлайн-оголошень. На сайті вона замовила товар та ввела всі дані свої банківської карти. З її рахунку списалися гроші в сумі 4000 гривень в якості оплати за товар. Проте басейну заявниця так і не отримала. Оголошення шахрай одразу видалив, телефон заблокував і гроші не повернув.
За такою ж схемою втратила свої заощадження ще одна херсонка, яка замовила багато речей на сервісі онлайн-оголошень. Під приводом оплати за посилку жінка перерахувала псевдопродавцю понад 67000 гривень.
За усіма фактами працівники поліції розпочали кримінальні провадження за ст.190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України.
Поліція вкотре нагадує основні правила, дотримання яких не дозволить шахраям ввести вас в оману:
— ніколи не приймайте пропозицій про роботу, де пропонують швидкий заробіток, де треба вносити свої кошти за працевлаштування або робити ставки на віртуальні гроші. Не довіряйте обіцянкам про гарантовані виграші;
— якщо вам телефонують нібито з банку і повідомляють про проблеми з рахунком, необхідність оформити новий, про стороннє втручання у ваш особистий кабінет, одразу кладіть слухавку і самі звертайтесь до банку за номером, що зазначений на звороті вашої платіжної картки. Не розголошуйте нікому дані своїх банківських карток: пін-коду, СVV-коду, строку дії карти, паролі з смс-повідомлень;
— якщо вам надходять повідомлення у месенджерах від друзів чи рідних із проханням терміново перерахувати їм кошти (на лікування, погасити борги тощо), ні в якому разі не виконуйте умови. Спробуйте якнайшвидше передзвонити тому, хто нібито потребує негайної грошової допомоги, або людям, які можуть підтвердити чи спростувати цю інформацію;
— під час купівлі товарів на сайтах оголошень намагайтеся зустрічатися з продавцем особисто. Пам’ятайте, що передоплату товару можна вносити лише перевіреним магазинам та продавцям. Користуйтеся послугою післяплати. За це передбачена комісія, але так ви матимете можливість перевірити товар на справність та якість, а вже опісля оплатити його;
— якщо ви стали жертвою шахрайства, одразу ж звертайтеся до поліції, зберіть якомога більше інформації про злочин (скрін сторінки шахрая, дані про переказ коштів тощо).