Через шахрайські схеми жителі Херсонщини втратили понад 50 тисяч гривень

2 недели назад 0

За останні кілька діб сім жителів області через різні шахрайські схеми та свою довірливість втратили усі заощадження.
Про це повідомляє пресслужба поліції Херсонської області.
Троє херсонців отримали повідомлення у месенджерах, в яких йшлося про можливість швидкого оформлення фінансової допомоги від міжнародної організації. Громадяни перейшли за посиланнями та вказали свої особисті дані й реквізити банківських карток. Після реєстрації та підтвердження з банківських рахунків потерпілих зникло 2 тисячі, 3 тисячі та 17 тисяч гривень відповідно.
Ніколи не переходьте за сумнівними посиланнями, які обіцяють за кілька хвилин оформити грошову допомогу. Ні в якому разі не вводьте дані своїх банківських карток, адже тоді шахраї отримують доступ до вашого рахунку та кредитного ліміту. Про усі виплати дізнавайтеся лише на офіційних ресурсах. Самі телефонуйте до організацій, які пропонують допомогу, щоб дізнатися умови її отримання.
Двоє жінок стали жертвою шахрайської схеми «ваш родич просить у борг». Вони довірилися повідомленням у месенджерах від нібито їхніх сестер, які просили терміново позичити їм певні суми на лікування. Жінки запанікували, не перевірши інформацію, відразу перевели на надіслані їм рахунки 7500 та 17500 гривень. Лише після цього вони зв’язалися з близькими та дізналися, що їх акаунти в соціальних мережах «взламали» шахраї та надсилали такі повідомлення всім підписникам.
Поліція попереджає: якщо отримуєте повідомлення у різних соціальних мережах від родичів чи друзів із проханням позичити гроші, ні в якому разі не перераховуйте одразу кошти. Спочатку перетелефонуйте людині та дізнайтеся, чи дійсно потрібна допомога.
Житель Херсонського району втратив заощадження під час спроби продажу товару через платформу онлайн-оголошень. На повідомлення відгукнулися шахраї, які запропонували купити його речі через доставку цієї платформи. Чоловіку надіслали посилання на оформлення заявки, де він ввів всі дані своєї банківської картки (пін-код, СVV-код, термін дії карти). Після чого з його рахунку шахраї зняли 4 тисячі гривень.
Також до поліції звернувся мешканець обласного центру, який намагався придбати новий акаунт для онлайн-гри в одній із соціальних мереж. Продавець надав потерпілому перелік аккаунтів, які є в наявності, та вимагав перерахувати йому одразу всю суму за товар. Заявник довірився обіцянкам і перерахував псевдопродавцю 2700 гривень. Після чого шахрай відразу його заблокував, переписку видалив, а новий акаунт так і не надіслав.
Правоохоронці вкотре наголошують: під час онлайн-шопінгу обирайте лише післясплату, якщо не впевнені у чесності покупця або продавця. Шахраї відправляють жертвам посилання на фішинговий сайт, який візуально копіює платіжну сторінку платформи онлайн-оголошень і її дуже важко відрізнити від справжньої. Щоб не стати жертвами шахраїв, радимо не перераховувати гроші за товар наперед, а обирати післясплату. При купівлі будь-яких товарів намагайтеся зустрітися з продавцем особисто.
Будьте обережні, перевіряйте інформацію і не дайте шахраям ввести вас в оману!
За всіма вказаними фактами розпочаті провадження за ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України