Четверо жителів Херсонщини через шахраїв втратили 41000 гривень

4 часа назад 0

Двоє жителів Херсонського району втратили гроші під час спроби купити товари у соціальних мережах.

Про це інформує пресслужба поліції Херсонської області.

Жінка замовила дрова за 3400 гривень, а чоловік – автозапчастини за 8600 гривень. Вони здійснили повну передоплату товарів, навіть не переконавшись у їх наявності та чесності продавців. Після переведення коштів замовлені товари заявникам не надіслали і гроші не повернули.

Поліція Херсонщини вкотре наголошує, що передоплату за товар можна вносити лише перевіреним магазинам та продавцям. Якщо ж вони вам не відомі, оплачуйте покупку тільки після отримання! А всі онлайн-замовлення оформлюйте тільки накладеним платежем.

Жертвою шахрайської схеми «друг просить у борг» стала жителька Херсона. Жінка розповіла, що їй у месенджері надійшло повідомлення від нібито її знайомої, яка просила терміново позичити грошей на лікування. Заявниця довірилась тексту та одразу перевела на надісланий їй рахунок 18000 гривень. Лише після цього вона зв’язалася з подругою та дізналася, що її акаунт у соціальній мережі «взламали» шахраї та надсилали аналогічні повідомлення всім підписникам.

Нагадуємо: перш, ніж переказувати гроші нібито знайомим чи друзям, поставте людини особисті запитання, на які може знати відповідь тільки вона. А краще припніть розмову й самі перетелефонуйте тому, кому терміново потрібна допомога.

Також жертвою «банківського» шахрая став ще один житель області. Заявнику зателефонував нібито менеджер банку і розповів, що з його банківського рахунку невідомі намагаються зняти гроші. Для збереження заощаджень чоловіку необхідно було назвати код авторизації, який надійшов йому в повідомленні та надати логін і пароль до банківського застосунку. Чоловік виконав всі вказівки, після чого зловмисники зняли з його картки 11000 гривень.

Запам`ятайте: якщо вам телефонують нібито з банку і повідомляють про проблеми з рахунком та стороннє втручання в особистий кабінет, одразу кладіть слухавку і самі звертайтесь до банку за номером, що зазначений на звороті вашої платіжної картки. Не розголошуйте нікому дані своїх банківських карток: пін-коду, СVV-коду, строку дії карти та паролі з SMS-повідомлень. Адже справжні банківські працівники ніколи не запитують такі персональні дані.

Наразі поліцейські Херсонщини вживають заходів щодо встановлення осіб зловмисників.

Якщо ж ви все таки стали жертвою шахраїв – одразу зверніться до найближчого підрозділу поліції або телефонуйте на спецлінію «102».