Депутата райради від «ОПЗЖ», який при окупантах став «головою» Новотроїцького на Херсонщині, засуджено до 10 років ув’язнення

6 месяцев назад 0

За підтримання публічного обвинувачення прокурорів Херсонської обласної та Генічеської окружної прокуратур визнано винним у колабораціонізмі депутата Генічеської районної ради від забороненої в Україні партії «ОПЗЖ» (ч. 5 ст. 111-1 КК України). 

Про це повідомляє Генічеська окружна прокуратура.

Йому судом призначено покарання — 10 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади, державного управління, місцевого самоврядування або органах, що надають публічні послуги на строк 15 років з конфіскацією майна.
 
Доведено, що обвинувачений, у липні 2022 року обійняв посаду так званого «голови Новотроїцької військово-цивільної адміністрації Херсонської області» про що особисто заявив на зборах з працівниками закладів освіти у захопленій будівлі місцевої адміністрації.
 
У взаємодії з представниками окупаційної влади держави-агресора чоловік виконував організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції, здійснював загальне керівництво закладами освіти, культури, охорони здоров’я.
 
Також засуджений неодноразово брав участь у пропагандистських заходах, організованих на підтримку дій країни-агресора та окупаційної влади.
 
Спеціальне досудове розслідування здійснювалося УСБ України в Херсонській області.