«Гіацинт» армії рф, яка стріляла по правобережжю

1 год назад 0

5 квітня Управління стратегічними комунікаціями Міноборони України опублікувало відео від бійців 406 ОАБр ім. генерал-хорунжого Олексія Алмазова з ВМС ЗСУ. Бійці знешкодили гармату, яка стріляла по мирним селам правобережжя Херсонщини.
Інформацію  у офіційному Telegram-каналі "СтратКом ЗСУ" та на  Facebook бригади.
Відео 406 бригади продемонструвало ефективність використання безпілотників для контрбатарейної боротьби. Зокрема для удару по гарматі "Гіацинт" армії рф використали маленький дрон і далекобійну зброю.
На початку запису камера показує 2А36 "Гіацинт-Б" — гармату, яка застигла на розчапірених стійках десь у лісистій місцевості.За мить дрон фіксує приліт українського снаряду: у небо здіймається сніп іскор, диму та вогню.
У дописі Управління стратегічними комунікаціями зазначено, що удар  знешкодив гармату, яка тероризувала . 2А36 "Гіацинт-Б" — досить масивна причіпна гармата калібру 122 мм, створена за часів СРСР у 60-70-их рр. минулого століття. Дальність пострілу — близько 40 км.
Генштаб ЗСУ у крайньому звіті вкотре нагадав, що армія рф регулярно обстрілює населені пункти на правому березі Дніпра. Зокрема, станом на ранок 5 квітня постраждало 6 сіл, а також Херсон.
Можна припустити, що "Гіацинт" армії рф міг бути розташований, наприклад, неподалік від Національного природоохоронного парку. З тієї місцевості гармата мала б можливість обстрілювати половину правобережжя Херсонщини — від Дніпровського до Нової Каховки.Нагадуємо, днями армія рф вкотре вдарила по : влучила у лікарню, де перебуло кілька сотень пацієнтів, а також медики.