«Глухоніма» афера

3 года назад 0

Суд поставив крапку в довготривалій справі та визнав правомірними дії податківців Херсонщини.  

— А починалося все так: наші спеціалісти, перевіряючи фінансово-господарську діяльність одного з місцевих підприємств, встановили безпідставне віднесення до податкового кредиту з ПДВ нереальних операцій, а саме — документування придбання устаткування для парогенераторів у одного з товариств. Однак, це товариство з обмеженою відповідальністю не мало ані приміщень, ані обігових коштів, ані транспорту! Штатний розпис складався з працівника та засновника в одній особі, який, до того ж, мав вади слуху. Виконати зазначену угоду товариство не могло ні фактично, ні фізично, — повідомила «НД» Ірина Сальник, керівник прес-служби Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі. 

За виявлені порушення ревізори донарахували майже 810 тис. грн. податків і штрафів, а правоохоронці порушили кримінальне провадження. Підприємство з цим не погодилося і подало відповідний позов до суду. Справа розглядалася судовими інстанціями різних рівнів упродовж 9 років! Їх рішення теж були різні: від повного задоволення вимог позивача — до невизнання.

Задля розшуку осіб, причетних до укладання задокументованої угоди, юристи податкового органу надсилали запити до різних установ та організацій.  

Під час ознайомлення з матеріалами кримінальної справи було з’ясовано, що «директор» ТОВ надав пояснення про відсутність будь-яких зв’язків із цим ТОВ. Ніякі первинні документи він не підписував, господарську діяльність від імені підприємства не вів, жодних угод не укладав. Мало того, аби отримати у громадянина пояснення, правоохоронці зверталися до перекладачів жестової мови, адже він є особою з інвалідністю із вадами слуху.

— Отримавши цю інформацію, податківці звернулися до директора УТОГ, який підтвердив перебування цього громадянина на обліку в зазначеній організації. Завдяки цим показам, вдалося знайти ключового свідка. У суді він (за допомогою перекладача жестової мови) категорично заперечив здійснення ним будь-якої діяльності від імені ТОВ. Водночас підтвердив, що керівника підприємства-позивача він не знає і ніколи не бачив, а за підписання якихось документів у 2012 році отримав 400 гривень від невідомої йому особи, — додала Ірина Сальник. 

Враховуючи покази свідків та інформацію податківців, суд прийняв рішення про відмову в задоволенні позову підприємства. Саме прояв професійного юридичного азарту податківців Херсонщини, нестандартний підхід до супроводження судової справи,  громадянська свідомість свідка та перекладача жестової мови, допомогли відсудити справу на 810 тис. грн.

Анатолій НІКОЛАЄВ.