Графіки відключень діють упродовж всієї доби, «Укренерго» залучає аварійну допомогу з ЄС

3 недели назад 0

Сьогодні, 3 липня, обленерго застосовуватимуть 3 черги графіків погодинних відключень з 13:00 до кінця доби. До цього у всіх регіонах діятимуть 2 черги графіків погодинних відключень. Імпорт електрики відбувається з п’яти країн. Для зменшення енергодефіциту “Укренерго” залучає аварійну допомогу з ЄС.
Про це зранку повідомили в “Укренерго”.

Як пояснили енергетики, головна причина застосування графіків погодинних відключень та обмеження — наслідки 8 ракетних та дронових ударів по українських електростанціях, які росіяни здійснили з початку цього року.

Втрати української енергосистеми перевищують 9 ГВт потужності. Ця потужність еквівалентна споживанню у пікові години влітку Нідерландів або разом Словаччини та країн Балтії. На дефіцит потужності в системі також впливає зростання споживання через літню спеку.

“Коли за графіком повертається світло, будь ласка, не вмикайте потужні електроприлади одночасно. За можливості, обмежте використання кондиціонерів” , — наголошують в “Укренерго”.
2 липня, у вечірні години з 20:00 до 23:00 для подолання значного дефіциту в системі, зменшення обсягу обмежень споживання та підтримки резервів, Україна залучала аварійне постачання електроенергії з Польщі та Словаччини.

Сьогодні у вечірні години також планується аварійне постачання з сусідніх європейських країн. ІМПОРТ Протягом доби з Румунії, Словаччини, Польщі, Угорщини, Молдови загальним обсягом 34 263 МВт*год, з максимальною потужністю в окремі години до 1694 МВт.

  • На ранок залишаються знеструмленими 524 населених пункти.
  • Через бойові дії є знеструмлення у Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Сумській, Харківській, Херсонській та Чернігівській областях.
  • Через негоду знеструмлювались споживачі у Донецькій, Житомирській, Хмельницький, Чернівецькій та Івано-Франківській областях.
  • З технічних причин знеструмлювалися споживачі у Запорізькій, Київській, Сумській, Чернівецькій областях. Технічні причини відключень пов’язані із впливом спеки на високовольтне обладнання та лінії електропередачі.

Експорт Не відбувається і не передбачається.