Інсульт в учительській, або «Виховна» година для педагога
3 года назад 0
Про цей випадок свого часу написала онлайн газета «Вгору». Про нього писали і херсонські, і столичні видання. 16 березня 2017 року 53-річна вчителька херсонської гімназії №1 Наталія Мамренко отримала інсульт після «спілкування» з мамою та тіткою одного з учнів. Ті прийшли з’ясувати, хто зламав телефон їх сина та племінника Родіона. Після цього викладачку забрала швидка. За два дні вчителька померла в лікарні ім. Карабелеша.
Початок був таким — мама та тьотя учня 6-В класу Альона Макарочкіна-Берест та Наталя Щебетовська, прийшовши до школи, зажадали зустрічі з директором. Охоронник запропонував їм дочекатися перерви в коридорі. Після дзвоника візитерки кинулися агресивно з’ясовувати стосунки з однокласниками Родіона. За свідченнями секретарки гімназії, ці жінки хапали однокласників Родіона за одежу, намагаючись дізнатися, хто з них облив водою дорогий телефон Родіона. До речі, пізніше хлопчик зізнався — сам зіпсував телефон.
Секретарка зателефонувала в.о. директора Л.В. Войтович. Та запропонувала жінкам пройти до учительської. Туди ж запросили і класного керівника Родіона — Наталію Мамренко. Мама та тітка Родіона поводилися агресивно, влаштували сварку і мали претензії до Наталії Василівни. Свідки стверджували: навіть без лікаря було видно, що Наталії Мамренко стало зле, вона почала скаржитися на сильний головний біль. Але виконувачка обов’язки директора не поклала край сварці, не покликала шкільну медсестру і не зателефонувала у швидку. І лише коли родички шестикласника пішли, Наталії Мамренко допомогли підвестися (сама вона вже не могла), вклали на диван, дали краплі, викликали швидку. Через 2 дні вона померла.
Створені для розслідування трагедії комісії всіляко намагалися справу зам’яти. Син Наталі Мамренко — Максим — написав заяву до Корабельного відділу поліції. Але слідчі вирішили, що криміналу в трагедії немає. В обласній прокуратурі від справи теж відмахнулися, як і в міському управлінні освіти. Від інших відомств теж надходили відписки.
Тоді син померлої звернувся до Генеральної прокуратури України. Працівники ГПУ зобов’язали прокуратуру Херсонської області перевірити факти, про які написав Максим. Перевірку провели. За її результатами перший заступник прокурора області звернувся до Корабельного відділення поліції з клопотанням про порушення кримінального провадження. Цього разу поліцейські «прозріли».
Розпочалося досудове розслідування за частиною 1 статті 136 ККУ: ненадання допомоги людині, яка перебуває у небезпечному для життя стані.
Окрім того, син загиблої оскаржив висновки комісії Держпраці у Херсонському міському суді. І суд скасував ганебний та незаконний Акт комісії Держпраці, в якому причиною смерті вчительки чиновники назвали «незадовільний стан здоров’я» та «хронічні хвороби», яких насправді у Наталії Мамренко не було. Суд визнав: випадок з учителькою пов‘язаний із виробництвом, це означає, що її довели до інсульту на робочому місці.
Але причетні до загибелі вчительки закидали судові органи апеляціями. І тривала судова тяганина чотири з половиною роки. І ось 6 жовтня 2021 року Верховний Суд України поставив крапку. Попри шалений опір усієї системи, яка захищала адміністрацію гімназії № 1, Верховний Суд залишив касаційні скарги Херсонської гімназії № 1 (Устинова Н.В.) та Держпраці у Херсонській області (Берлим В.В.) без задоволення. А постанову Херсонського апеляційного суду від 26.05.2021р. про визнання нещасного випадку з Мамренко Наталею Василівною, пов’язаним із виробництвом, залишив без змін. Постанова ВСУ набрала законну силу з моменту її прийняття, вона є остаточною та оскарженню не підлягає.
Вгору