ISW: окупаційні війська не можуть евакуювати своїх військових з островів на Херсонщині. Бої біля села Кринки

2 недели назад 0

Окупаційні війська часто не можуть евакуювати своїх військових з островів у дельті Дніпра на Херсонському напрямку.

Про це у звіті Інституту вивчення війни (ISW), повідомляє .

Аналітики пишуть, посилаючись на російських військових, що це пов'язано з постійними проблеми з човнами в армії РФ. Також унаслідок активного застосування українськими військовими безпілотників у цьому районі.

13 травня тривали позиційні бої на лівобережжі Херсонщині, зокрема поблизу села Кринки, йдеться в повідомленні. 

  • Раніше в ефірі “Вгору” Дмиторо Плетенчук казав, що російські військові малими групами намагаються штурмувати позиції ЗСУ на лівобережжі Херсонщини з підтримкою артилерії та авіації. Однак через українські FPV-дрони окупаційні війська не наважуються використовувати техніку під час своїх атак.
  • 4 травня у “сіру зону” потрапила одна з ділянок Кринків поблизу річки Конка (Козачелагерська Конка), яка ще 3 травня була під контролем російських військових.
  • 28 квітня стало відомо, що підрозділам ЗСУ вдалося встановити контроль над островом Нестрига на Херсонському напрямку. У коментарі “Вгору” Плетенчук пояснив, що присутність українських військ на острові має перш за все безпековий характер.
  • 25 квітня аналітики Інституту вивчення війни, посилаючись на геолокаційні кадри, повідомили, що в результаті позиційних боїв українські війська просунулися на півночі села Кринки на лівобережжі Херсонщини.