На Херсонщині через різні шахрайські схеми громадяни втратили понад 140 тисяч гривень

1 неделя назад 0

За останні дві доби після спілкування з «банківськими» шахраями троє жителів Херсона втратили усі заощадження.
Про це повідомляє пресслужба поліції Херсонської області.

60-річна жінка та 68-річний чоловік позбулися грошей після телефонної розмови з нібито представниками служби безпеки банків. Невідомі розповіли заявникам, що їхні рахунки заблоковано, а для їх розблокування потрібно назвати свої персональні дані, реквізити та PIN-коди від карток. Отримавши доступ до банківських рахунків жертв, шахраї зняли з картки жінки 72 тисячі гривень, а чоловік втратив понад 28 тисяч гривень.
За такою ж схемою втратила свої заощадження і 63-річна херсонка. Жінці подзвонив нібито співробітник банку і повідомив про можливі шахрайські схеми з її карткою. Щоб уникнути втрати коштів, він попросив її перекинути всі свої заощадження на іншу картку, реквізити якої надав. В подальшому через мобільний додаток заявниця перерахувала шахраю 20 тисяч гривень.
Ще троє мешканців обласного центру стали жертвами шахрайської схеми «знайомий просить у борг». Потерпілим у месенджерах надходили повідомлення від друзів, які просили гроші в борг. Не перевіривши інформацію, заявники перерахували зловмисникам від 2000 до 16000 гривень. Згодом люди дізналися, що сторінки знайомих «взламали» шахраї.
За усіма фактами працівники поліції розпочали провадження за ст.190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України.
Поліція вкотре застерігає:
— якщо вам телефонують нібито з банку і повідомляють про блокування рахунку, необхідність оформлення нового та можливі шахрайські схеми з карткою, одразу кладіть слухавку і самі звертайтесь до банку за номером, що зазначений на звороті вашої платіжної картки;
— не розголошуйте нікому дані своїх банківських карток: пін-коду, СVV-коду, строку дії карти, паролі з смс-повідомлень. За жодних обставин не переказуйте кошти на будь-які інші рахунки, які вам нав’язують псевдобанківські працівники;
— перш, ніж переказувати гроші друзям або знайомим, ретельно перевірте інформацію. Самі перетелефонуйте людині на відомий вам номер, аби переконатися, чи дійсно потрібна допомога.
Шановні громадяни! Пам'ятайте, що шахраї можуть представлятися ким завгодно.
Будьте уважні та бережіть свої заощадження.