На Херсонщині поліція вилучила марихуану на 2 мільйона гривень

5 лет назад 0

Працівники управління з протидії наркозлочинності поліції Херсонщини за допомогою аеророзвідки в передмісті обласного центру виявили земельну ділянку, на якій вирощувалися елітні сорти коноплі. Під час обшуків у підозрюваних селекціонерів поліцейські вилучили 40 кілограм готового до вживання наркотику. За цінами «чорного ринку» сума вилученої марихуани складає майже 2 мільйона гривень. Про це повідомляє відділ комунікації поліції Херсонської області.

Оперативникам управління протидії наркозлочинності поліції Херсонщини з надійних джерел стало відомо, що двоє мешканців передмістя Херсона вирощують елітні сорти коноплі. Проте під час перевірки отриманої інформації з’ясувалося, що на присадибних ділянках домоволодінь чоловіків наркотичних рослин немає. Для пошуків посіву поліцейські задіяли аеророзвідку та встановили місце, де вирощувалися наркотики.

Як розповів начальник управління протидії наркозлочинності Андрій Денисьєв, товариші, віком 61 та 46 років, орендували в селищі приватний будинок із земельною ділянкою. Молодший із них свого часу отримав диплом агронома та досконало володів необхідними знаннями для вирощування рослин. Насіння елітних сортів чоловіки замовляли в інтернеті, посіви обробляли добривами та спеціальними прекурсорами для швидкого зростання. Одну з кімнат будинку підозрювані облаштували необхідним обладнанням для остаточного просушування кущів. Після цього виготовляли марихуану, яку збиралися реалізувати оптовим покупцям.

Під процесуальним керівництвом Херсонської місцевої прокуратури працівники управління протидії наркозлочинності та слідчі Дніпровського відділення поліції провели санкціоновані обшуки, в ході яких вилучили 40 кілограм марихуани за місцем мешкання підозрюваних та 40 кущів коноплі, які вони не встигли викопати. Вартість вилученого наркотику за цінами «чорного ринку» становить майже 2 мільйони гривень.

Молодший із чоловіків затриманий в порядку ст.208 Кримінального процесуального кодексу України. Відкрите кримінальне провадження за ч.3 ст.309 Кримінального кодексу України. За незаконне виготовлення та зберігання наркотичного засобу в особливо великих розмірах підозрюваним може загрожувати позбавлення волі на строк від 5 до 8 років.