На Херсонщині – різке зростання підроблених водійських посвідчень  

3 года назад 0

У сервісних центрах МВС Херсонщини фіксують різке зростання фальсифікованих посвідчень водія: за 11 місяців року виявлено 40 підробок, тоді як за весь минулий рік такий випадок – лише один.

— Переважна більшість липових посвідчень була виявлена восени, при спробі з’ясувати, чому не відображається е-посвідчення в застосунку «Дія». Власники підроблених документів намагалися їх верифікувати, завантаживши до електронної заяви фото водійського посвідчення, яке сервісними центрами МВС не видавалося, — повідомила «НД» Галина Кустенко, прес-секретар 

регіонального сервісного центру МВС у Херсонській області. 

Про всі випадки виявлення підробок під час опрацювання електронних заяв на верифікацію повідомлено органи Національної поліції.

На думку експертів, різкий сплеск фальсифікацій пояснюється тим, що в мережі інтернет можна побачити безліч оголошень з пропозиціями «допомогти» в отриманні, начебто, справжніх документів на право керування транспортним засобом. Ділки швидко збагнули, що все більше автолюбителів починають користуватися застосунком «Дія», аби мати цифрові документи у своєму смартфоні. 

— Але підроблені документи, придбані незаконним шляхом, в застосунку «Дія» не відобразяться. Крім того, використання підроблених документів тягне за собою адміністративну та кримінальну відповідальність, — додала Галина Кустенко.

Анатолій НІКОЛАЄВ.