На Херсонщині судитимуть освітянина, який при окупантах став «деканом факультету» у захопленому виші

1 месяц назад 0

Прокурорами Херсонської обласної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно ексвикладача херсонського університету за фактом  колабораційної діяльності (ч. 3 ст. 111-1 КК України). 

Про це повідомляє пресслужба Херсонської обласної прокуратури.

Слідством встановлено, що обвинувачений добровільно обійняв посаду «декана факультету інженерії та транспорту» захопленого вишу, який був зареєстрований та функціонував в окупованому Херсоні.
 
На псевдопосаді він забезпечував підготовку студентів за профільними спеціальностями та особисто викладав дисципліни російською мовою. Брав участь у зборах із студентами та старостами академічних груп, чим залучав студентів до отримання освіти за стандартами держави-агресора.
 
Також розробляв розпорядчі документи щодо організації діяльності факультету. Підшукував співробітників для викладання спеціальних дисциплін на факультеті. Після переведення закладу на дистанційне навчання пропонував студентам евакуюватись на лівий берег Херсонщини.
 
Спеціальне досудове розслідування здійснювалося ГУНП в Херсонській області. 
 
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.