Наслідки підриву Каховської ГЕС долають і досі. Як минув рік після російського теракту на Херсонщині

1 неделя назад 0

Майже 150 тисяч гектарів затопило на Херсонщині внаслідок підриву росіянами греблі Каховської ГЕС. Відомо про 32 загиблих, 28 поранених та 39 зниклих безвісти. Втрати на лівому березі, який й досі перебуває в окупації, встановити неможливо.
Про це в марафоні 6 червня розповів керівник пресофісу ОВА Олександр Толоконніков.
"Коли сталась ця техногенна катастрофа, ми евакуювали 2800 людей. Серед них — 300 дітей та 80 маломобільних. Це з Острова і прибережних зон, які були підтоплені" , — розповів Толоконніков.
За його словами, люди, які постраждали від затоплення внаслідок підриву військовими РФ Каховської ГЕС могли отримати компенсації з обласного, міського та державного бюджетів.
"Тут ми дотримувалися п'ять-десять тисяч першочергових компенсацій. Потім вже виїхали комісії й були складені акти. Люди, у яких повністю зруйноване або пошкоджене житло, могли подати на компенсацію за програмою єВідновлення. Точної цифри скільки отримали компенсацій саме через підтоплення, я зараз сказати не можу, бо є також пошкоджене майно внаслідок військових дій. Але по єВідновленню і компенсації збитків — ми виплатили кошти понад 3700 сім'ям і виплати продовжуються. Понад мільярд 200 мільйонів виплачені людям на ремонт або на відбудову, придбання до нового житла" , — сказав Толоконніков.
Зараз, рік потому, вже не так видно наслідки затоплення через підрив греблі Каховської ГЕС, каже керівник пресофісу ОВА. Понад 20000 тонн сміття вивезли за цей час — мулу, сміття, пошкоджених речей.
"На самому Острові, в принципі, зараз можна знайти наслідки, особливо у прибережних зонах, які постійно під обстрілом військових зі сторони лівого берега. Але комунальники продовжують прибирати. В деяких місцях нанесло саме піску по метру-півтора. Пісок також використовуємо для своїх цілей, беремо його безплатно, щоб не возити здалеку" , — говорить Толоконніков.
Та найбільші наслідки катастрофи, на його думку, на тимчасово окупованому лівобережжі Херсонщини. Там постраждали 96% прибережних земель і невідомо, що з ними буде далі. Як невідомо скільки там людей загинуло через російський теракт
"Ми пам'ятаємо всіх, хто загинув, ми пам'ятаємо цей жахливий теракт, який росіяни вчинили" , — сказав Олександр Толоконніков.