Обійняли посади в окупаційних органах влади Херсонщини – повідомлено про підозру двом жителям регіону

1 месяц назад 0

За процесуального керівництва Херсонської та Каховської окружних прокуратур двом жителям регіону заочно повідомлено про підозру у колабораційній діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України). 

Про це повідомляє пресслужба Херсонської обласної прокуратури.

За даними слідства, підозрювані, погодившись на співпрацю із ворогом, у серпні 2022 року обійняли посади в окупаційних органах влади. 
 
35-річний чоловік став так званим «начальником управления административно-хозяйственного обеспечения» у Херсоні. На посаді реалізовував рішення незаконної адміністрації міста, чим сприяв створенню її позитивного іміджу серед місцевого населення. 
 
64-річний підозрюваний став «главой Казачанского сельского совета», що незаконно функціонує на території Каховського району. У межах своєї компетенції вирішував питання роботи комунальних підприємств громади, підбирав персонал для роботи в «органах влади», навчальних закладах. Вимагав від населення дотримання режиму, встановленого окупантами. 
 
Досудове розслідування здійснюють УСБ України в Херсонській області та слідчі ВП №2 ХРУП ГУНП в області.
 
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.