Очолила відділ в окупаційному «міністерстві освіти» — судитимуть освітянку з Херсонщини

2 недели назад 0

За процесуального керівництва Херсонської обласної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно представниці галузі освіти за фактом  колабораційної діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України). 

Про це повідомила пресслужба Херсонської обласної прокуратури.

Слідством встановлено, що колишня вчителька інформатики херсонського ліцею пішла на співпрацю з ворогом. У липні 2022 року на підставі поданої нею власноруч написаної заяви була призначена окупаційною владою на посаду «начальника отдела статистического анализа и развития аналитико-статистического управления» у незаконному «министерстве образования и науки Херсонской области».
 
Обвинувачена пропонувала знайомим вчителям працевлаштовуватись в фейковий освітній орган. Керувала своїм «відділом», створювала та вела бази статистичних даних, що пов’язані із функціонуванням галузі. В межах своєї компетенції брала участь у підготовці та реалізації управлінських рішень «керівництва міністерства».  
 
Спеціальне досудове розслідування здійснювалося УСБ України в Херсонській області. 
 
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.