Окупанти можуть почати використовувати нові стелс-безпілотники С-70 “Мисливець“

3 месяца назад 0

Російські окупанти можуть почати використовувати проти України нові стелс-безпілотники С-70 "Мисливець". Супутниковий знімок із цим БПЛА опублікували в Telegram-каналі "еРадар".

Новий безпілотник С-70 "Мисливець" російських окупантів помітили на аеродромі "Ахтубінськ". Судячи з супутникового знімку, цей БПЛА нагадує безпілотник С-70, виконаний за схемою "літаюче крилоє" із застосуванням стелс-технологій.

Про те, що російські окупанти розробляють новий важкий ударний безпілотник С-70 "Мисливець", стало відомо кілька років тому. У 2019 році ЗМІ повідомили, що відбувся його перший випробувальний політ.

Про "Мисливець" зараз відомо дуже мало. Офіційно російські окупанти нічого не повідомляють. У 2021 році заступник міністра оборони країни-агресора Олексій Криворучко заявив, що безпілотник С-70 "Мисливець" нібито "за низкою параметрів перевершує нечисленні іноземні аналоги". Загалом, російський "Мисливець" намагається конкурувати з американським стратегічним БПЛА Global Hawk, який розроблено ще наприкінці 1990-х – на початку 2000-х років.

За даними з відкритих джерел, довжина "Мисливця" становить 14 метрів, розмах крил — 19 метрів, бойове навантаження — 2,8 т (за іншими даними 6 тонн), а вага — 25 тонн. Максимальна швидкість досягає 1400 км/год (за іншими даними 1000 км/год). Дальність польоту – 6000 км. Максимальна висота польоту – 18 000 км.

Передбачається, що новий ударний безпілотник російських окупантів оснащується керованими ракетами Х-58, Х-35, Х-74М2, а також керованими авіабомбами КАБ-25. Крім того, він може використовувати і некеровані ракети.

З відкритих джерел відомо, що російські окупанти прийняли безпілотник С-70 "Мисливець" на озброєння у 2023 році. На даний момент вони випустили три таких безпілотних літальних апаратів.

Що можуть ЗСУ протиставити С-70 "Мисливець"? Чим його можна збивати? Для цього можна використовувати ЗРК-300, ЗРК Patriot або IRIS-T SLM. Ці зенітно-ракетні комплекси є на озброєнні ЗСУ. Також такі російські БПЛА можуть перехоплювати українські літаки.

Раніше стало відомо, що ЗСУ можуть отримати новий вітчизняний ударний безпілотник великого радіусу дії. Йдеться про БПЛА "Морок", який знищує наземні цілі на дистанції до 800 км (за іншими даними на дистанції до 1000 км). Волонтери у 2023 році зібрали 177 млн гривень. На них планують купити 101 безпілотник "Морок".