Організація та проведення псевдореферендуму на Херсонщині – перед судом постане місцева мешканка

1 месяц назад 0

За процесуального керівництва Херсонської обласної та Бериславської окружної прокуратур скеровано до суду обвинувальний акт стосовно місцевої мешканки за фактом колабораційної діяльності (ч. 2 ст. 28, ч. 5 ст. 111-1 КК України). 

Про це повідомляє пресслужба Бериславської окружної прокуратури.

Слідством встановлено, що обвинувачена у вересні 2022 року брала участь в організації та проведенні псевдореферендуму щодо виходу зі складу України та приєднання до рф. 
Як член «дільничної виборчої комісії», створеної окупаційною владою у смт Борозенське, обвинувачена здійснювала подворовий обхід місцевих жителів з урною, «бюлетенями» та списками громадян. Закликала людей голосувати за приєднання до рф.  Наразі обвинувачена утримується під вартою, де очікуватиме на вирок суду.  Досудове розслідування здійснювалося УСБ України в Херсонській області. Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.