Організував у Херсоні надання медичної допомоги російським військовим – судитимуть «керівника» медустанови

3 недели назад 0

За процесуального керівництва Херсонської обласної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно місцевого жителя за фактом пособництва державі-агресору (ч. 1 ст. 111-2 КК України). 

Про це повідомляє пресслужба Херсонської обласної прокуратури.

Слідством встановлено, що 57-річний обвинувачений у червні 2022 року пішов на співпрацю із ворогом та обійняв посаду «в.и.о. главного врача» окупаційної установи «ГБУ «Территориальное медицинское объединение МВД». 
 
Чоловік зареєстрував «установу» у незаконно створених окупаційною владою органах. Для «легітимності повноважень» виготовив кліше гербової печатки, яку використовував під час виконання господарських функцій. 
 
Також він агітував громадян України працевлаштовуватись до незаконно створеної організації, виплачував співробітникам зарплатню у рублях. Крім того, обіцяв підлеглим «погони» країни-агресорки та організовував надання медичної допомоги російським військовим. 
 
Спеціальне досудове розслідування здійснювалося УСБ України в Херсонській області. 
 
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.