Податківці Херсонщини викрили «дорожню» схему ухилення від оподаткування обсягом на 15 мільйонів гривень

3 года назад 0

На Херсонщині порушення податкового законодавства у сфері будівництва доріг доводили юристи управління правової роботи Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі за позовною заявою херсонського будівельного підприємства про скасування податкового повідомлення-рішення відповідно до проведеної документальної позапланової невиїзної перевірки.

Будівельна організація ТОВ «М» вигадала цікаву «дорожню» аферу, яку використовувала у фінансово-господарських операціях із підприємствами, що постачали товари, здійснювали роботи та послуги для будівництва доріг на території Київської та інших областей України. Підприємство «Б» — переможець тендеру на ремонт та будівництво доріг, намагаючись отримати надприбутки від обготівки державних коштів, завищувало витрати, залучаючи до схеми СГ з ознаками фіктивності та транзитні підприємства. На рахунки цих підприємств перераховувались кошти за начебто надані послуги, які згодом переводились в готівку.

Схема працювала так. Контрагенти-постачальники транзитного перевіряємого підприємства документували надання послуг з розігріву, збезводнення, відвантаження бітуму, залишку мазуту паливного, масла гідравлічного та універсального на адресу ТОВ «М» за завищеною ціною.

Однак ці підприємства не мали кваліфікованого персоналу, фізичних, технологічних можливостей для вчинення задекларованих господарських операцій, а більшість з них були зареєстровані на підставних осіб.

Аби довести свою правову позицію податкові юристи, за допомогою експертів, дослідили питання технологічних процесів розігріву, зневоднення та перевезення бітуму, його зберігання, відвантаження та обліку. Також перевірили наявність необхідних спеціальних та дозвільних документів на роботу з небезпечними речовинами, ліцензії на перевезення небезпечного вантажу за узгодження з органами Національної поліції маршрутів на перевезення. З’ясували наслідки кримінальних проваджень за фактом фіктивного підприємства та повідомили суд про вироки у справах. Не залишився поза увагою податківців і той факт, що контрагенти позивача були зареєстровані у різних містах України (Сумах, Кропивницькому, Херсоні, Обухові, Черкасах) і не мали відповідного устаткування і кваліфікованого персоналу для надання відповідних робіт та послуг на території Київської області.

Такі безтоварні оборудки коштували підприємству разом із фінансовими санкціями та донарахованими до сплати ПДВ та податку на прибуток майже
15 млн гривень.

Суд апеляційної інстанції погодився з висновками акта податкової перевірки щодо участі ТОВ «М» у злочинній схемі, направленій на відмивання коштів із державного бюджету при проведенні ремонтних автодорожніх робіт, та залишив скаргу платника податків без задоволення.

Пресслужба Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі