Поліція Херсонщини застерігає від псевдопрацівників мобільних операторів

4 года назад 0

Поліція Херсонщини закликає громадян бути більш обачними під час телефонних розмов з невідомими особами. Все частіше шахраї почали використовувати можливості Інтернет-банкінгу в своїх цілях. Для цього вони блокують SIM-карти абонентів мобільних операторів, до яких прив'язані банківські мобільні додатки.

Так, у Каховський відділ поліції звернувся 35-річний місцевий житель. Чоловік розповів, що на його номер мобільного телефону надійшло смс-повідомлення, що його SIM-картку буде замінено. Після цього йому зателефонувала невідома дівчина, яка представилась представником мобільного оператора. Вона спитала у заявника, чи замовляв він дану послугу. Коли каховчанин відповів оператору, що не замовляв ніякі послуги, дівчина запропонувала для відміни запиту назвати три останні номери, на які телефонував заявник. Через 30 хвилин після їх розмови SIM-картка заявника перестала працювати. А ще через годину з банківської картки чоловіка зникло 98000 гривень.

Шановні громадяни! Поліція Херсонщини закликає бути більш обачними та не довіряти особам, які телефонують вам з невідомих номерів. Щоб не стати жертвою такого виду шахрайства, бажано мати окрему SIM-картку для мобільного банкінгу. Також не варто розміщувати цей телефонний номер в оголошеннях і соцмережах. Можна звернутися до вашого мобільного оператора та оформити «заборону на дистанційну заміну SIM-карти», і, в разі відключення номеру телефона, відновити картку можна буде тільки в магазині оператора при наявності паспорта.

Відділ комунікації поліції Херсонської області