Працівники внутрішньої безпеки затримали поліцейського, який шантажував компроматом службову особу

6 лет назад 0

Оперуповноважений Новотроїцького відділення херсонської поліції побачив співробітника одного з підрозділів державної служби в стані алкогольного сп’яніння. Чоловік був у цивільному одязі, але зі службовим спецзасобом. Поліцейський вирішив скористатися ситуацією і почав вимагати гроші за своє мовчання. Зловмисника затримали працівники Нацполіції України та СБУ під час отримання 25 тисяч гривень.

До Херсонського управління Департаменту внутрішньої безпеки НПУ звернувся службовець. 22-річний херсонець розповів, що його шантажує співробітник поліції. Після з’ясування обставин, виявилось, що заявник у позаслужбовий час у цивільному одязі знаходився на автостанції в стані алкогольного сп’яніння. Він мав при собі службовий спецзасіб «Форд-17Р».

Свідком цього став співробітник кримінального підрозділу місцевої поліції. Він відзняв «доказову базу» на свій мобільний телефон та відібрав службове посвідчення у чоловіка. Зловмисник пообіцявши повернути посвідчення та не доповідати керівництву служби, за умови отримання п’яти тисяч гривень.

Заявник знайшов потрібну суму, передав її поліцейському в обмін на повернення службового посвідчення. Однак лейтенант поліції забажав одержати ще тисячу доларів США за нерозголошення «таємниці».

За матеріалами внутрішньої безпеки НПУ військовою прокуратурою Херсонського гарнізону було розпочато кримінальне провадження за ч.3 ст.368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України.

Шантажиста затримали спільними силами працівників внутрішньої безпеки НПУ, УСБУ в АР Крим, військової прокуратури, при допомозі Управління захисту економіки у Херсонській області та керівництва обласного ГУНП, відразу після отримання ним хабара.

На теперішній час співробітник поліції затриманий в порядку ст.208 Кримінального процесуального кодексу України та поміщений до ІТТ. Вирішується питання щодо оголошення йому підозри, з метою притягнення до кримінальної відповідальності.

Департамент внутрішньої безпеки

Національної поліції України