Росіяни оштрафували підрядників з Краснодару, які понад рік не могли завершити ремонт в одній зі шкіл Генічеська
2 недели назад 0
Понад рік тривав ініційований росіянами ремонт школи №3 в окупованому Генічеську. За цей час підрядники з Краснодару кілька разів переносили дату здачі об’єкта, виправдовуючи затримку здебільшого власною криворукістю. Так, влітку 2023 року ремонтники зняли покрівлю й школу одразу ж затопило під час зливи. Згодом підрядники взагалі “плюнули” на свої зобов’язання та повернулись до Росії. Лише після того, як місцеві “сенатори” взяли навчальний заклад під “особистий контроль”, ремонт в ньому вдалось частково закінчити, а краснодарська фірма отримала штраф у розмірі 150 тисяч рублів.
Про це повідомляють кореспонденти з посиланням на російські джерела.
“Встановлено, що між ДБОУ «Генічеська школа №3» та комерційною організацією укладено контракт на виконання робіт з капітального ремонту освітньої установи. Умови контракту підрядна організація своєчасно не виконала, у зв’язку з чим прокуратура внесла директору компанії подання, за наслідками розгляду якого винну посадову особу притягнуто до дисциплінарної відповідальності” , – повідомляють в російській прокуратурі, що незаконно діє на лівобережжі Херсонщини.
Насправді ж таке рішення є доволі лояльним, адже для великої будівельної компанії штраф у розмірі 150 тисяч рублів – майже ніщо.
Схоже, таким чином російські правоохоронці намагаються просто “замʼяти” ситуацію. Між іншим, підрядники з Росії досить часто кидають свої об’єкти на лівобережжі Херсонщини через затримки з фінансуванням робіт та безпековою ситуацією. Будівельників, охочих працювати на окупованих територіях регіону, росіянам знайти все складніше.
Генічеську школу №3, між тим, вдалося відкрити тільки у вересні 2024 року, та й, за повідомленнями місцевих жителів, відремонтували краснодарські підрядники далеко не всі навчальні кабінети. До того ж сам ремонт закладу виглядає дивно, адже у 2018 році в цій школі вже було проведено реконструкцію з повною заміною покрівлі. Проте, схоже, тут випала нагода “розпилити” бюджетні кошти, відтак і виникла необхідність капітального ремонту.