Сприяння незаконному вивезенню дітей з Херсонщини – підозрюється експосадовиця місцевого закладу охорони здоров’я

6 месяцев назад 0

За процесуального керівництва Херсонської обласної прокуратури колишній посадовиці обласного територіального центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф повідомлено про підозру у пособництві державі-агресору (ч. 1 ст. 111-2 КК України). Також їй обрано запобіжний захід — тримання під вартою.

Про це повідомила пресслужба Херсонської обласної прокуратури.

За даними слідства, підозрювана погодилась на співпрацю з ворогом та в червні 2022 року обійняла посаду «заместителя руководителя» у створеній окупаційною владою установі — «Центре экстренной медицинской помощи и медицины катастроф». 
 
На псевдопосаді вона організовувала роботу підпорядкованих їй структурних підрозділів відповідно до протоколів країни-агресора. 
 
Згодом, реалізуючи власні амбіції, отримала посаду «главного внештатного специалиста» за своїм напрямом роботи в окупаційному міністерстві охорони здоров’я області. 
 
У жовтні жінка сприяла примусовому переміщенню з Херсона на територію окупованої АР Крим одинадцятьох малолітніх дітей, які перебували у закладі, що здійснював їх медико-соціальний захист. Для цього надала транспорт, а для супроводу залучила підпорядкованих фельдшерів. 
 
Також виконуючи розпорядження «губернатора Херсонской области», забезпечила вивезення спеціалізованих автомобілів комунальної установи на лівобережжя регіону, залишивши обласний центр без карет швидкої допомоги.
 
Від правосуддя жінка певний час переховувалась у Львові. Її затримано при спробі перетину державного кордону. 
 
Досудове розслідування здійснюється ГУНП в Херсонській області, оперативний супровід – УСБ України в області. 
 
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.