![](https://kherson-news.info/wp-content/uploads/2024/03/18a13b0a2f795f214e3c073d79dc236e-741x450.jpg)
Судитимуть ще двох жителів Херсонщини за участь в організації та проведенні псевдореферендуму
5 месяцев назад 0
За процесуального керівництва Херсонської обласної та Олешківської окружної прокуратур скеровано до суду обвинувальні акти стосовно двох місцевих жителів за фактом колабораціонізму (ч. 2 ст. 28, ч. 5 ст. 111-1 КК України).
Про це повідомляє пресслужба Олешківської окружної прокуратури.
Слідством встановлено, що обвинувачені брали участь в організації та проведенні псевдореферендуму щодо виходу зі складу України і приєднання до рф тимчасово окупованої території.
Вони долучились до роботи так званих «виборчих комісій» створених окупаційною владою у Херсонському районі.
Обвинувачений чоловік ходив по домівках мешканців села Дар’ївка, закликаючи їх ставити потрібну «відмітку в бюлетенях», вів облік осіб, які вже «проголосували». Аналогічні дії вчиняла й обвинувачена жінка у смт Білозерка.
Після завершення псевдоволевиявлення вони передали бюлетені військовим рф, для подальшої фальсифікації результатів «голосування».
Спеціальне досудове розслідування здійснювалося слідчими УСБ України в Херсонській області.