В Асканії-Нова російські окупанти відкрили пам’ятник царському полковнику Пєтру Козлову

2 недели назад 0

Біля центрального входу до зоопарку захопленого окупантами біосферного заповідника «Асканія-Нова» імені  Ф. Е. Фальц-Фейна Національної академії аграрних наук України на Херсонщині з’явився пам’ятник  Пєтру Козлову

Про це журналістам  стало відомо з окупаційних медіа.

Відкриття монумента на честь другого російського директора – «комісара» заповідника після вимушеної еміграції його засновника і власника сто років тому, окупанти анонсували ще кілька місяців тому.

Пьотр Козлов був царським полковником, російським і радянським географом, якого в 1917 році тодішній тимчасовий уряд Росії призначив «комісаром» для охорони заповідника «Асканія-Нова». Він прибув туди вже після того, як владу в Росії захопили більшовики на чолі з Владіміром Лєніним і коли засновник заповідника  Фрідріх Фальц-Фейн був вимушений покинути Асканію-Нову. Козлов став другим після  Йосипа Пачоського призначеним росіянами «директором» захопленого і згодом націоналізованого заповідника, що зараз потерпає від нових поколінь загарбників з РФ.

Росіянам притаманне витончене блюзнірство і просто унікальна здібність паплюжити і робити токсичним усе, чого вони торкаються. Складно сказати, чому їхній вибір упав саме на Пєтра Козлова. Можливо, вони себе асоціюють себе з ним, бо Козлов був царським офіцером, який настраждався від фізичного насильства більшовиків. Та не факт, що епопея з пам’ятником закінчиться його відкриттям. Росіяни ж уже прибрали Потьомкіна, коли тікали з Херсона. Сподіваюсь, і Козлова вони заберуть з собою, коли тікатимуть з Асканії-Нова», – свважає законний директор заповідника  Віктор Шаповал .