В Україні знеструмлені майже 500 населених пунктів, вночі «Укренерго» надало аварійну допомогу Польщі

4 месяца назад 0

Через негоду на ранок 25 грудня знеструмлені 72 населені пункти в 4 областях. Через бойові дії та з інших причин без світла залишаються 406 населених пунктів. “Укренерго” надало аварійну допомогу польському оператору енергосистеми. Імпорт електроенергії здійснюється зі Словаччини, Польщі, Румунії та Молдови.
Про це зранку 25 грудня інформує пресслужба “Укренерго”.

Станом на ранок 25 грудня:

  • Знеструмлені через негоду 72 населені пункти в Донецькій, Закарпатській, Київській, Харківській областях.
  • Через технічні пошкодження є знеструмлені споживачі у Запорізькій області.
  • Через бойові дії та з інших причин без світла залишаються 406 населених пунктів. Через обстріли є нові пошкодження в мережах обленерго в Дніпропетровській, Донецькій, Харківській, Херсонській областях. В Донецькій області після обстрілів тривають роботи з відновлення електропостачання міста Торецьк.
  • В інших місцях аварійно-відновлювальні роботи проводяться в залежності від ситуації з безпекою та з дозволу військових.

Як повідомили в “Укренерго”, напередодні добовий максимум споживання був вдень, його показник був на 1% нижче, ніж у попередню неділю, 17 грудня. Попри зниження добового максимуму споживання через потепління та вихідні дні, загальний рівень споживання залишається високим.

Наразі електроенергії, виробленої електростанціями всіх видів, вистачає для забезпечення енергопостачання всіх юридичних та побутових споживачів.

Пропускна здатність високовольтних мереж “Укренерго” достатня для покриття наявного попиту.

“Сьогодні вночі на запит польського оператора PSE була активована аварійна допомога для енергосистеми Польщі загальним обсягом 3050 МВт*год. Це не комерційний імпорт, а саме один з видів аварійної допомоги” , — розповіли в “Укренерго”.
Польська енергосистема вночі в святковий день мала надлишок електроенергії і запросила у країн-сусідів допомоги у її споживанні. Україна таким чином отримала додатковий обсяг електроенергії.

Експорт 25 грудня відсутній. Імпорт електроенергії здійснюється впродовж всієї доби зі Словаччини, Польщі, Румунії та Молдови. Загальний обсяг 17 736 МВт·год, з максимальною потужністю в окремі години до 1 009 МВт. З 1 грудня технічна можливість імпорту електроенергії з Європи до України та Молдови складає 1700 МВт.