Відомому проросійському пропагандисту Шарію оголосили про підозру

11 месяцев назад 0

За державну зраду йому загрожує до 15 років позбавлення волі.

Служба безпеки України оголосила про підозру у вчиненні злочину громадянину України Анатолію Шарію. 

“Він здійснював протиправну діяльність на шкоду національній безпеці України в інформаційній сфері. Є підстави вважати, що Анатолій Шарій діяв на замовлення іноземних структур. Підозра оголошена під процесуальним керівництвом Київської міської прокуратури в межах кримінального провадження за двома статтями КК – ч. 1 ст 111 (Державна зрада) та ч. 1 ст 161. В останній статті мова йде про розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті, приниження національної честі та гідності тощо”, — йдеться в повідомленні СБУ.

Докази слідства підтверджені низкою експертних досліджень, які встановили, що в інтерв’ю та виступах Шарія наявні факти його підривної діяльності проти України.

Починаючи з 2012 року, через соціальні мережі, електронні ЗМІ та російські телевізійні канали він сприяв державним та неурядовим структурам РФ у проведенні спеціальних інформаційних операцій.

“Зокрема, пропагандист займався дискредитацією державної політики України, умисно та цілеспрямовано поширював маніпулятивну, викривлену інформацію щодо урядових ініціатив та подій на Сході країни. Метою було загострення і дестабілізація суспільно-політичної та соціально-економічної ситуації, розпалювання міжетнічних і міжконфесійних конфліктів”, — наголошують в СБУ.

Такі протиправні дії Анатолія Шарія активно використовували російські ЗМІ, зокрема, телеканали основної пропагандистської державної компанії Росії, телеканал Міноборони РФ “Звезда” та інші.

За інформацією СБУ, наразі тривають слідчі дії, продовжується документування усіх обставин скоєння злочину та встановлюються інші особи, які сприяли, або можуть бути причетними до системної протиправної діяльності Анатолія Шарія.

Кандидати від Партії Шарія 25 жовтня 2020 року брали участь у місцевих виборах, зокрема, до Херсонської міськради. Проте не подолали прохідний бар’єр.

Нагадаємо, що 2 лютого президент України Володимир Зеленський ввів санкції щодо підконтрольних Віктору Медведчуку телеканалів народного депутата України від проросійської партії “Опозиційна платформа — За життя” Тараса Козака. В Офісі президента України пояснили, що метою санкцій є “виключно боротьба з російською пропагандою”. 

У відповідь “ОПЗЖ” ініціювала процедуру імпічменту Володимира Зеленського. 

— На комусь шапка горить. За закриття проросійської пропаганди, що підриває політику України та наш шлях до ЄС, “ОПЗЖ” вимагає імпічменту президента”, — так прокоментувала заяви партії Медведчука прессекретарка Зеленського Юлія Мендель.

Олег БАТУРІН.

Інфографіка: СБУ.


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.