У Херсоні на пожежі врятовано чоловіка і дитину

5 лет назад 0

9 січня о 01:43 на номер Служби «101» м. Херсона зателефонувала жінка і повідомила, що у будинку сусідів пожежа, і його мешканці кличуть на допомогу. Про це повідомляє ГУ ДСНС України у Херсонській області.

Рятувальники оперативно прибули за вказаною адресою на вул. Фабричну. Візуально ознак пожежі не спостерігалось, лише відчувався запах диму. Начальник караулу 10-ї Державної пожежно-рятувальної частини м. Херсона Володимир Спілок розповів, що ворота були зачинені, і у двір вони потрапили по переносній драбині. Добротні вхідні двері у будинок також були замкнені. Проте почули крики чоловіка і вже за кілька хвилин змогли ввійти у помешкання через інші двері — металопластикові. Спершу винесли хлопчика, а потім вивели господаря і приступили до пожежогасіння. У будинку було значне задимлення і відчувався сильний жар, що йшов від печі. Горіли диван та інші домашні речі. О 01:55 пожежу вдалось локалізувати, а о 02:50 ліквідувати на площі 15 кв. м.

Постраждалих 47-річного чоловіка та 6-річного хлопчика було негайно доставлено в реанімаційне відділення Обласної клінічної лікарні з діагнозом «Отруєння продуктами горіння».

Наразі стан батька і сина оцінюється як середньої тяжкості.

Дружина постраждалого так пояснила ситуацію, що склалась з її рідними:

«У цей день вона була на добовому чергуванні у лікарні, а вдома з 6-річним сином залишався чоловік. У помешканні є і газовий котел, і пічне опалення. Для більшого комфорту в цей вечір чоловік розтопив піч. На ніч, як завжди, почитав синові книгу, та й вклалися спати. А згодом прокинувся від дитячого плачу. Світло не вмикалось. Важко було зрозуміти, що відбувається. Все в диму, відчувався запах гару. Самостійно вийти з помешкання разом із сином не міг, через сильний жар, що перекривав вихід з будинку. Зрозумів, що може просто втратити свідомість. Тому почав вибивати скло у вікні кімнати і звати на допомогу».

Жінка надзвичайно вдячна рятувальникам за порятунок найдорожчих та найрідніших людей. Вона не приховувала своїх емоцій, висловлюючи щиру подяку людям, які йдуть у вогонь заради порятунку інших людей.

Попередньо пожежа могла статись через перегрів печі, від якої зайнявся диван.