У Херсоні поліція проводить перевірку інформації про фізичні знущання дітей над однокласником

4 года назад 0

В одній із соціальних мереж херсонський користувач розмістила відеоматеріал про те, що в одному з загальноосвітніх навчальних закладах обласного центру над її сином знущаються його однокласники.

Дана інформація була зареєстрована Херсонським відділом поліції в «Журналі єдиного обліку». Наразі за даним фактом працівники ювенальної поліції проводять перевірку.

Про це повідомляє Відділ комунікації поліції Херсонської області.

Як повідомив начальник відділу ювенальної превенції обласного главку поліції Ярослав Шанько, на даний час створено комісію з протидії булінгу, до складу якої увійшли адміністрація школи та представники ювенальної поліції. В ході перевірки будуть з’ясовані всі обставини викладених в Інтернеті фактів. Якщо буде доведено, що в навчальному закладі мав місце факт булінгу, батьки, а також можливо й керівництво школи, будуть притягнуті до відповідальності згідно з діючим законодавством.

Поліція Херсонщини нагадує, що за цькування учасника освітнього процесу передбачена відповідальність згідно з ст.173-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Стаття 173-4 КУпАП "Булінг (цькування) учасника освітнього процесу":

Булінг (цькування), тобто діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого, —

тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.

Діяння, передбачене частиною першою цієї статті, вчинене групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, —

тягне за собою накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин.

Діяння, передбачене частиною першою цієї статті, вчинене малолітніми або неповнолітніми особами віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років, —

тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.

Діяння, передбачене частиною другою цієї статті, вчинене малолітньою або неповнолітньою особою віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років, —

тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин.

Неповідомлення керівником закладу освіти уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про випадки булінгу (цькування) учасника освітнього процесу —

тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням до двадцяти процентів заробітку.