У Херсоні СБУ знешкодила ботоферму, яка діяла в інтересах РФ

5 дней назад 0

Ботоферма спецслужб РФ налічувала понад 20 тисяч фейкових акаунтів у соцмережах, зокрема, популярних месенджерах. Протягом двох років їх створили та вели декілька херсонців. Завданням ботів було розхитування ситуації в Україні. Дезінформація велася через анонімні профілі. Також зловмисники розсилали фейки про начебто мінування інфраструктурних об’єктів на території регіону. Ботоферма функціонувала завдяки обладнанню, встановленому вдома в її агентів. 

Акаунти маскувалися за допомогою спеціальних телекомунікаційних пристроів. Техніка дозволяла приховувати реальні мережеві ідентифікатори при створенні профілів на соціальних платформах, форумах та у месенджерах, шляхом зміни параметрів та характеристик трафіку. Оплату за свою «роботу» боти отримували від кураторів, через заборонені російські платіжні системи. Під час обшуку вдома в агентів співробітники УСБУ виявили понад 3 тисячі сім-карток та комп’ютерну техніку з доказами незаконних дій. 

Затриманим інкримінують ч. 2 ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку) ККУ. Проводиться  досудове розслідування щодо злочину проти державнох безпеки. Призначено низку судових експертиз, тривають допити, встановлюються спільники ботів. 

Марина САВЧЕНКО.


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.