У Херсоні замінували турецький суховантаж

3 года назад 0

Замінували турецьке судно, що прийшло до Херсонського морського торгового порту. Вчора, 18 березня, на електронну адресу Держслужби з надзвичайних ситуацій надійшов лист від аноніма із попередженням про бомбу, закладену до суховантажу, який стояв на терміналі ХМТП. «Це не жарт», — окремо наполягав автор листа.

Отримавши його, правоохоронці діяли за давно визначеним алгоритмом. До терміналу виїхали близько двадцяти співробітників поліції, рятувальники та медики. З судна евакуювали весь екіпаж, однак у порту евакуація не проводилася, повідомив начальник Херсонського районного управління Національної поліції, полковник Олександр Говорун. Суховантаж оглядали близько години, та ніяких вибухових пристроїв, природно, не знайшли.

І це справді був не жарт. Адже повідомлення про мінування суден практично одночасно надійшли  також у Миколаєві та Одесі. Відтак, йдеться не про вихватку окремо взятого телефонного терориста, а про спробу дестабілізувати роботу всіх портів на півдні України (інформацію про рух торгових суден, котрі туди прибувають, через той же Інтернет нині отримати нескладно). Відповідно, це й збитки, й дошкульний удар по вітчизняній економіці, яка й без того слабка.

Сергій ЯНОВСЬКИЙ.