У Раді назвали незаконною заборону на надання консульських послуг чоловікам за кордоном

1 месяц назад 0

У Верховній Раді відреагували на скандал із призупиненням надання послуг в українських консульствах чоловікам, які перебувають за кордоном. Це не відповідає закону, повідомили депутати.

В інтернеті почали з'являтися відео та фото з консульських центрів України за кордоном. На них видно великі черги та зафіксовано перші скандали.

Видання РБК-Україна, посилаючись на трьох депутатів Верховної Ради з комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки, повідомило, що нардепи вважають дані дії співробітників МЗС незаконними.

Це обмеження ще не набуло чинності й консульські послуги мають продовжувати надавати. До того ж обмеження стосуватимуться не всіх українських чоловіків за кордоном.

"Цей закон набирає чинності з 18 травня, і чоловікам — як в Україні, так і за кордоном — має надаватись ще плюс 60 днів на оновлення даних. Тобто раніше цього терміну ніхто б не мав обмежувати їхні права. Навіщо в керівництві МЗС ініціювали це рішення — незрозуміло зовсім. Можливо, у такий спосіб там хотіли збити наплив чоловіків, які до вступу закону зараз вирішили б звертатись спішно за оновленням чи отриманням документів, хоча це все одно не виправдовує такий крок" , — розповів один зі співрозмовників інформагентства.

За роз'ясненнями до Міністерства закордонних справ України профільний комітет Верховної Ради наразі не звертався, зазначив народний депутат. Однак він не виключив цього у майбутньому, якщо ситуація не зміниться.