У Силах оборони пояснили, чому росіяни рідко ризикують з КАБами на Херсонщині

1 месяц назад 0

Речниця Сил оборони півдня полковник Наталія Гуменюк прокоментувала ситуацію із запуском російських керованих авіабомб у Херсонській області.

Свої коментарі вона надала під час прямого ефіру телемарафону «Єдині новини» 16 квітня 2024 року.

«Ми знаємо точну кількість бортів і навіть їх переміщення відстежуємо. І дійсно спостерігали хоч і не таку часту активність на Херсонському напрямку, фактично вони витримують інтервал раз на тиждень. Раз на тиждень вони наважуються виходити на пускові рубежі, які дозволяють випускати керовані авіабомби на Херсонщину» , — повідомила Наталія Гуменюк.

За її словами, нещодавно було зафіксовано таку активність в Бериславському районі Херсонщини.

«Уточнюємо наслідки, знаємо, що були пуски саме туди» , — зазначила речниця Сил оборони півдня.

Вона пояснила, що така динаміка пов’язана з тим, що ворог дуже ретельно ставиться до своєї авіаційної безпеки, оскільки саме на цьому напрямку втрачав літаки в 2023 році.

«І тому активність тактичної авіації відносно Херсонщини вони зараз перепрофілювали. Зараз більше спостерігаємо наявність літаків, які випускають керовані авіаційні ракети або протирадіолокаційні з акваторії Чорного або Азовського морів. А ось наближатися для пусків КАБів — це у них фактично ризик з інтервалом раз на тиждень» , — зазначила Наталія Гуменюк.