«Упіймали» захмарні відшкодування херсонські рибалки-любителі

2 года назад 0

Після того, як розміри відшкодування за незаконно видобуті водні біоресурси в України підняли у сто-двісті разів, і вони стали «космічними», рибалкам-любителям варто дуже скрупульозно контролювати свій вилов – аби він не перевищував три дозволені кілограми за світловий день. Інакше замість дармової рибки на юшку можна принести додому адміністративний протокол із вимогою сплатити компенсацію на суму, що часом перевищує річний дохід середньостатистичної родини. А саме так і сталося із двома мешканцями обласного центру. 

Один з дюралевого човна вудкою на річці Кошовій «насмикав» 113 особин тарані й 21 ляща. Їх загальна вага «затягнула» на 17,5 кілограмів, тобто перевищила норму майже у шість разів. Відповідно, знищення такої кількості риби (дивись фото) обійдеться занадто жадібному чоловікові аж у 211 тисяч 361 гривню. У другому випадку інший любитель зі спінінгом відстав ненабагато: інспектори Херсонського рибоохоронного патруля вилучили в нього 84 особини тарані й одного ляща вагою у 14 кілограм. Йому одинадцять кілограм «зайвого» улову коштуватимуть 133 тисячі 025 гривень. та як не крути, все одно сума для середньостатистичного херсонця захмарна. До того ж, патрульні ще й поліцію викликали: кримінального провадження за браконьєрство теж не оминути. 

Тому ось вам практична порада: збираючись на риболовлю, прихопіть із собою не тільки вудку чи спінінг та наживку, а ще й ваги, довідничок та лінійку, аби вимірювати кожну впійману рибу. Якщо вона буде меншою від мінімального дозволеного розміру, за неї також можуть оштрафувати – як і за перевищення вагового ліміту. 

Сергій ЯНОВСЬКИЙ.

Фото надані Херсонським рибоохоронним патрулем.

На знімках: вилучені у рибалок-любителів «понаднормові» трофеї.