З початку року поліція припинила діяльність 60 організованих злочинних груп

6 лет назад 0

Це на 42% більше, ніж у 2017 році. Про це перший заступник глави Нацполіції, В’ячеслав Аброськін, повідомив 16 березня, під час робочої зустрічі із радником з питань кримінальних розслідувань організованої злочинності Консультативної місії Європейського Союзу (КМЄС) Паулюсом Клікунасом.

Зокрема, згідно з даними аналізу оперативної ситуації, у 2014 році за перші два місяці було припинено діяльність 44 організованих груп та злочинних організацій (ОГ і ЗО), тоді як за аналогічний період цього року – 60. Кількість викритих поліцейськими банд зросла з трьох у 2014 році до дев’яти – у 2018-му. Також цього року викрито 16 злочинних організацій та організованих груп, причетних до незаконного обігу наркотиків, проти 7-ми – у 2014 році.

Найбільше злочинних груп викрито зусиллями оперативників підрозділів карного розшуку і захисту економіки – відповідно 24 і 20. У минулому році ці підрозділи викрили відповідно по 23 і 12 ОГ і ЗО.

В цілому ж поліція за перші два місяці 2018 року припинила діяльність 60 ОГ і ЗО. Це на 42% більше порівняно із січнем-лютим минулого року. Крім того, правоохоронцями викрито діяльність 9 бандугруповань проти двох – у 2017 році.

«Серед знешкоджених ОЗГ – сім мали міжрегіональний характер, три – транснаціональний, шість – були створені на етнічній основі. 16 виявлених ОЗГ причетні до незаконного обігу наркотиків, ще 5 – до незаконного обігу зброї», – В’ячеслав Аброськін.

Він також додав, що у 2018 році поліцейськими викрито 565 злочинів, вчинених у складі організованих груп і злочинних організацій. Також правоохоронцями цього року виявлено 236 осіб, які діяли у складі цих ОГ та ЗО. 73 особи з цієї кількості – взяті під варту.

Департамент комунікації Національної поліції України