![](https://kherson-news.info/wp-content/uploads/2024/05/1214522517bd851cbf794fe2a434b185-741x450.jpg)
За участь у проведенні псевдореферендуму на Херсонщині судитимуть місцеву жительку
2 месяца назад 0
За процесуального керівництва Херсонської обласної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жительки регіону за фактом колабораційної діяльності (ч. 2 ст. 28, ч. 5 ст. 111-1 КК України).
Про це повідомляє пресслужба Херсонської обласної прокуратури.
Слідством встановлено, що 48-річна обвинувачена погодилась на співпрацю із ворогом. У вересні 2022 року взяла участь у проведенні псевдореферендуму в якості члена так званої «дільничної виборчої комісії», що діяла на території міста Гола Пристань Скадовського району.
Жінка агітувала місцевих жителів брати участь у незаконному голосуванні, ставити «правильні» позначки у бюлетенях. Також вела облік людей, хто віддав свій голос за приєднання окупованої території до складу рф.
Спеціальне досудове розслідування здійснювалось УСБ України в Херсонській області.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.