![](https://kherson-news.info/wp-content/uploads/2024/05/f42ed4ec1435445a95cb7d000c3aea89-741x450.jpg)
Залучали жителів Херсонщини до участі у псевдореферендумі – підозрюється двоє жителів регіону
3 месяца назад 0
За процесуального керівництва органів прокуратури Херсонської області двом жителям регіону заочно повідомлено про підозру у колабораційній діяльності (ч. 2 ст. 28, ч. 5 ст. 111-1 КК України).
Про це повідомляє пресслужба Херсонської обласної прокуратури.
За даними слідства, підозрювані у вересні 2022 року добровільно увійшли до складу так званих «дільничних виборчих комісій», які готували проведення псевдореферендуму на території окупованих населених пунктів Бериславського та Скадовського районів.
56-річна жінка з переносною урною та бюлетенями здійснювала подворовий обхід потенційних виборців та вела облік місцевих жителів, які залишили позначки. 54-річний чоловік також ходив подвір’ями людей, агітував та залучав їх до «голосування».
Досудове розслідування здійснює УСБ України в Херсонській області.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.