Завершено розслідування стосовно окупаційної голови Благодатного на Херсонщині

2 недели назад 0

За процесуального керівництва Херсонської обласної та Скадовської окружної прокуратур скеровано до суд обвинувальний акт стосовно жительки регіону за фактом  колабораціонизму (ч. 5 ст. 111-1 КК України).

Про це повідомила пресслужба Скадовської окружної прокуратури.

Слідством встановлено, що у травні 2022 року обвинувачена пішла на співпрацю з ворогом та обійняла посаду «виконуючої обов’язки голови» у незаконно створеному органі влади — «Благодатненській сільській раді Скадовського муніципального округу Херсонської області». 
 
Вона організовувала роботу псевдооргану, підбирала та призначала до нього людей. Підтримуючи дії та рішення держави-агресора, її збройних формувань та окупаційної адміністрації організовувала проросійські масові заходи. 
 
Спеціальне досудове розслідування здійснювалося УСБ України в Херсонській області.
 
Їй загрожує до 10 років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю аналогічним строком з конфіскацією майна. 
 
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.