Користування телефоном у сучасних умовах від УкрДержСпецЗв’язку

3 недели назад 0

Звичайний телефон у сучасних умовах може залишитися звичайним і зручним помічником, а може бути причиною безлічі, вельми неприємних проблем.

Та заразом телефони можуть нести загрозу для нас самих, якщо потраплять до рук військових. Ми навмисне не вказуємо яких військових. Ситуація війни не додає душевного спокою жодному військовослужбовцю, який стоїть, наприклад, на блок-посту  та т(аке) і(нше).

На Телеграм-каналі Держспецзв’язку України розповіли, як правильно користуватись своїм гаджетом в умовах окупації, щоб він не став причиною ваших бід. Наводимо повідомлення з деякими коментарями заснованими досвідом життя на Херсонщині останнім часом:

Як безпечно користуватися смартфоном?
Знайдіть старий працездатний телефон, який ви можете віддати на вимогу. Заховайте основний телефон, яким ви плануєте користуватись.

Тут як кажуть: вирішує кожен сам. Інколи «пустий» телефон викликає більш питань. А прихований другий телефон додає ще.  Якнайменше  пропонуємо продумати простеньку легенду для наявності двох телефонів. Наприклад: старий, кнопковий краще працює в умовах слабкого сигналу. У деякі періоди й зовсім не треба брати із собою смарт. Кнопкова «звонилка» не викличе елементарної алчності та підозрів.

Заряджайте телефони та павербанки, вмикайте режим економії енергії на телефоні.

Вимкніть непотрібні програми —  геолокацію, Bluetooth. Перед очікуваною перевіркою варто перевести основний телефон в беззвучний, а краще в режим польоту.

Завантажте сторінки з контентом, необхідним для виживання, у пам’ять смартфону.

Видаляйте свої повідомлення про пересування ворожих військ або про їх звірства, у разі небезпеки видалити краще чат повністю, а не окремі повідомлення. Тут наші коментарі, якби, зайві.

Користуйтесь секретними чатами та надсилайте повідомлення, які самі зникатимуть через певний час.

Фотографуйте через месенджери, не зберігайте фото у пам’яті пристрою.

Але хіба неможливо «підняти» історію листувань на месенджері? Або чат видаляється і на телефоні і на месенджері, або видалення марно. Хоча, при поверхневому огляді може зійти.

Експертка з цифрової безпеки Ірина Чулівська зазначає, що користуватись чат-ботами для передачі інформації про війська окупантів може бути смертельно небезпечно, тому необхідно повністю видаляти таких ботів із менеджерів.

«Не просто «зупинити» чи «очистити повідомлення», а саме видалити з переліку бесід (у переліку бесід затиснути чат, натиснути «видалити», тоді натиснути «видалити й зупинити»).

А після цього – видалити з галереї і корзини (на iphone — «недавно видалені») ці фото чи відео«, – повідомляє вона.

Ускладніть доступ до вашого телефону стороннім людям, встановіть пароль, відбиток пальця.

Встановіть застосунки, які допоможуть впоратись із пораненнями та сповіщатимуть про повітряну тривогу:

застосунок «Повітряна тривога»: Android, iOS
застосунок TacticMedAid: Android, iOS
застосунок «Перша допомога»: Android, iOS

Не поширюйте інформацію з неофіційних джерел, навіть якщо довіряєте людям, які її публікують. (Мовчи, мовчи?)

Для абонентів Київстару можна передавати дані про себе своїм рідним за допомогою застосунку StarFind.

Збережіть на смартфоні копії документів: паспорт, свідоцтва про народження, ІПН. Зберігайте їх у секретних папках радить нам Держспецзв’язок, але до чого ховати свої дані? Щоб їх поховали разом? Досить неоднозначна порада. У всіх нехороших ситуаціях (тричі плюнемо через плече), варто позначати власника гаджета, ну якщо його прізвище не Штірліц.

* Редакція може не розділяти думку автора матеріалів. Публікації подаються в авторській редакції.


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.