22 мільйони – за дизпаливо. Тепер – ні грошей, ні палива

4 года назад 0

Чому херсонські прокурори покривають шахраїв, які пограбували фермерів?

Ще весною цього року з десяток сільгосппідприємств та фермерів з Херсонської, Миколаївської, Одеської та Київської областей «повелися» на привабливі ціни на дизпаливо та розрекламований сайт фірми ТОВ «Вітана-Оіл» https://vitana.com.ua/ У розпал посівної кампанії усі разом відвалили нафтотрейдеру близько 30 мільйонів гривень. Найбільш настирливі якось вибивали по 5-10 тон, залишки (кому – 100, кому – 200, а кому – й 600 тон) директор «Вітани-Оіл» особисто обіцяв поставити завтра-післязавтра. Минуло літо, зібрали врожай і усі разом порахували збитки: недобросовісний нафтотрейдер недопоставив дизпалива на 22 мільйона гривень.

На сьогодні проти керівників ТОВ «Вітана-Оіл» відкриті кримінальні справи в чотирьох областях України, поліція Херсонщини веде слідство по чотирьом з них. У ході слідства стало відомо, що «Вітана-Оіл» останнім часом дизпаливом торгувала й торгувала дуже активно. Так, наприклад, нафтобазі з міста Каховка, яка належить відомому на всю область перекупнику краденого, продали 200 кубометрів соляри по 18 гривень за літр при гуртовій ціні (яка вказана на сайті) – 23,25 грн. А своєму прямому конкуренту в Херсоні «Вітана-Оіл» відвантажила 600 кубометрів дизпалива ще дешевше. Чому така щедрість? Поспішали? Так. Бо продавали не своє паливо, а київської агрофірми, яка на нафтобазі на Срітенській вулиці в Херсоні просто зберігала пальне й акуратно сплачувала на рахунки «Вітана-Оіл» за… таку послугу.

20 листопада слідчі ГУ нацполіції в Херсонський області провели одразу декілька вдалих обшуків на різних об’єктах Херсонщини та сусідніх областей. На нафтобазі у Каховці виявили, вилучили й передали на відповідальне зберігання частину із тих самих 200 «кубів» дизпалива, які належали київським аграріям, і які задешево перепродали ділки з «Вітана-Оіл» каховському перекупнику.

Але про вдалу поліцейську операцію, на жаль, не доводиться рапортувати. Адже при проведенні обшуків у Каховці у всіх слідчих дружньо задзвонили телефони. Телефонували співробітники обласної прокуратури, мовляв, чому? Навіщо? Що ви робите? І ви про це ще пожалкуєте!

Дзвінки виявилися не простою істерикою прокурорських любителів заправлятися «на халяву» – вони встигли попередити херсонського подільника, у якого б мали вилучити 600 кубометрів перепроданого по колу палива, і тим самим зірвали санкціонований обшук.

У наступному матеріалі редакція оприлюднить фото та телефонні номери прокурорів, що «кришують» шахрайські схеми херсонських нафтотрейдерів і тим самим обкрадають фермерів з усієї України.