93 родини Херсонщини долучилися до участі в програмі розвитку молодіжного житлового кредитування

2 года назад 0

Питання забезпечення житлом на Херсонщині особливо актуальним залишається для молоді. Саме тому було створено програму ровитку молодіжного житлового кредитування. Головна мета – не лише посприяти у забезпеченні житлом молодих родин, а й вдосконалити механізми придбання житла, розвитку іпотечного житлового кредитування, системи молодіжних житлових комплексів та інших форм участі молоді в організації будівництва або купівлі житла.

Про ефективність програми, проблеми та плани роботи у цьому напрямі сьогодні говорили під час селекторної наради під головуванням очільника області Геннадія Лагути, інформує прес-служба Херсонської ОДА. Зокрема, наразі у Херсонському регіональному управлінні Держмолодьжитла зареєстровані і знаходяться в рейтингу кандидатів на участь у програмі 93 родини, у тому числі: 11 родин учасників бойових дій у зоні АТО/ООС, 2 багатодітні родини, 80 родин працівників бюджетної сфери та інших.

Нагадаємо, право на отримання кредиту за програмою мають молоді сім’ї, в яких чоловік та дружина віком до 35 років включно. Загалом програмою передбачено фінансування заходів кредитування за рахунок коштів державного, обласного, міського бюджетів та небюджетних джерел (коштів громадян). Як розповів в. о. директора Департаменту розвитку територій обласної державної адміністрації Іван Чорний, в межах фінансового забезпечення програми за рахунок обласного бюджету у 2019 році надано 12 пільгових кредитів, у 2020 р. — 4 , у 2021 р. — 5 кредитів родинам замовників АТО/ООС.

«Показники програми за період 2019-2020 рр. виконані більш, ніж на 50 %. Тому у новому році маємо робити все можливе, аби покращити ситуацію. Адже за останній рік кількість бажаючих отримати допомогу в рамках різних програм житлового забезпечення зросла вдвічі» — зазначив директор Херсонського регіонального управління Держмолодьжитла Юрій Волкович.

За його словами найактивнішими учасниками реалізації програми зараз є Олешківська та Каховська міські ради. І вже в майбутньому році в Каховці планують добудувати житловий будинок на 35 квартир, в Олешках розпочати забудову двох вільних земельних ділянок, які запропоновані під молодіжне житлове будівництво. У Херсоні ж заплановано завершення будівництва чергового 64-квартирного житлового будинку в мікрорайоні «4-й Таврійський» та продовження спорудження ще двох будинків на суміжній ділянці.

Також наголосили і ще на одній проблемі. Щорічно з рейтингу кандидатів вибуває близько 20 родин, які втрачають можливість для участі в Програмі через досягнення граничного віку – 36 років. Так цьогоріч 18 сімей вже втратили право скористатись пільговим кредитом на будівництво житла.

Наразі на 2022 рік на кредитування зазначеної сфери в обласному бюджеті передбачено лише 2 млн грн. Тому необхідно залучати також кошти місцевих бюджетів, які мають бути сплановані у міських житлових програмах.

«Це питання є дійсно дуже важливим і зважаючи на те, що зараз лише початок нового бюджетного року, консолідуючи свої зусилля ми зможемо посилити фінансування та збільшити ефективність програми», — наголосив голова облдержадміністрації Геннадій Лагута.

Варто зазначити, очільник області нещодавно відвідав будівельні майданчики, поспілкувався з громадськістю та запевнив щодо готовності обласної влади підтримувати ініціативи забезпечення житлом молоді.