Аеропорт «Херсон» презентував власну стратегію розвитку

4 года назад 0

Міжнародний аеропорт «Херсон» є стратегічним об’єктом не лише Херсонщини, але й усього півдня України. Мати аеропорт міжнародного рівня для такого віддаленого від столиці провінційного містечка – не лише престижно, а й доленосно. Це вирішальний фактор для іноземних бізнесменів «заходити» на Херсонщину, будувати свій бізнес, вкладати свої кошти у розвиток місцевих громад.

За останні роки завдяки стабільному фінансуванню, в тому числі й з обласного бюджету, аеропорт значно осучаснився. Лише у 2018 році були проведені ремонтні роботи боксів, кабінетів, санвузлів, скління другого поверху; закуплено нову техніку (трактор, УАЗ Патріот) та деяку взято в оренду (самоскид, КПМ, транспортер).

Щодо навігації, то в 2019 році аеропорт «Херсон» приймає та відправляє рейси до Києва, Стамула, Бургаса, Шарм-ель-Шейха, Анталії та Даламана.

Проте, за словами директора Віталія Кучерука, ще є куди розвиватись. Так, проведено переговори та заплановано відкриття іще двох внутрішніх напрямків до Харкова та Львова, а також більше десятка міжнародних (Гомель, Мінськ, Вільнюс, Мінськ, Варшава, Люблін, Франкфурт, Амстердам, Будапешт, Мілан, Афіни, Ларнака, Єрусалим, Тбілісі).

У п’ятницю, 24 травня, аеропорт «Херсон» презентував представникам місцевим ЗМІ нову стратегію розвитку.


«Стратегія розвитку міжнародного аеропорту «Херсон» – це масштабний комплекс заходів із розвитку інфраструктури та модернізації аеропорту на відповідність міжнародним стандартам і вимогам ІКАО ІАТА, ІСО – ефективна робота команди протягом 5 років», – зазначив Віталій Кучерук.

Зокрема, заплановано реконструювати аеровокзальний комплекс та приаеровокзальну площу, створити сучасний і комфортний зал очікування вильотів, збудувати готель тощо. Але нагальним питанням діяльності летовища залишається проведення реконструкції злітно-посадкової смуги, а саме: її підсилення, розширення, подовження покриття та переобладнання систем посадки. Для аеропорту злітно-посадкова смуга – як серце для людини. І на сьогодні воно потребує негайної дороговартісної реанімації. Як відзначив керівник аеродромної служби, час йде на місяці. І, якщо не вирішити цієї проблеми, то про аеропорт Херсонщина може забути.

У рамках презентації представників місцевих ЗМІ ознайомили з діяльністю всіх служб аеропорту: від аеродромно-диспетчерської вишки до служби неавіаційної діяльності, кожна з яких працює у відповідності до європейських та міжнародних стандартів.