Аграрії України відчувають гостру нестачу пального

2 года назад 0

За попередніми даними, наразі сільгоспвиробникам не вистачає понад 40 тис. тонн пального. Від аграріїв надійшло понад 2 тисячі заявок на платформу agrostatus.org, створену на початку березня поточного року Міністерством аграрної політики та продовольства України.

 

Як повідомляє Агропортал з посиланням на радника міністра агрополітики Дениса Паламарчука, результати, отримані з agrostatus.org, свідчать, що дефіцит пального складає до 80%. За його словами, наразі це питання вирішується на рівні уряду та Офісу Президента.

Під час онлайн-зустрічі Trend&Hedge Club радник міністра повідомив, що за рахунок зниження ПДВ до 7%, скасування акцизу на пальне та запровадження нової цінової формули ціни стабілізуються і незабаром буде забезпечено безперебійні поставлення:

«Із ЗЗР є також певні проблеми, забезпеченість складає близько 50%, але треба розуміти, що цього року не буде змоги засіяти всі заплановані  площі в Україні. До того ж ще маємо 1-1,5 місяці, щоб довезти ЗЗР із Європи», — зазначив Денис Паламарчук.