Безпека жителів Херсонщини серед головних пріоритетів

6 лет назад 0

30 листопада на засіданні колегії ОДА на якій було презентовано проект Програми соціально-економічного та культурного розвитку Херсонської області на 2018 рік заступник голови обласної державної адміністрації Вадим Чабан поінформував присутніх щодо розвитку курованої ним сфери.

Так, першочерговим завданням він назвав подальше зміцнення обороноздатності області та розвитку її територіальної оборони, Для забезпечення останньої проведено 48 занять зі зборової підготовки загонів та рот та десятиденні збори батальйону територіальної оборони, завдяки цьому підготовлено більше 5 тисяч військовозобов’язаних. Наступного року планується продовжити роботу в цьому напрямку і збільшити підготовлених бійців удвічі – до 10 тисяч осіб.

Встановлено відеоспостереження за обстановкою у районах, що межують з територією АР Крим, для цього придбано 2 безпілотні авіаційні комплекси вартістю 1 200 тис. грн та підготовлено персонал для їх обслуговування.

Важливим кроком зміцнення обороноздатності області стане розміщення на її території 57-ої окремої мотопіхотної бригади. Наступного року це буде забезпечено на постійній основі. Крім захищеності Херсонщини це дасть суттєво покращити і її соціально-економічні показники. Розміщення бригади дасть змогу збільшити товарообіг в області до 600 млн грн та отримати майже 90 млн грн податків до її бюджету.

Як зауважив голова ОДА Андрій Гордєєв, коментуючи виступ свого заступника: «Громади мають боротися за розміщення підрозділів бригади на своїй території, адже отримають ці кошти в свої бюджети в якості податків».

Другий напрямок роботи це цивільний захист населення та техногенна безпека за яким планується проведення навчання населення цивільному захисту, створення матеріального резерву для усунення надзвичайних ситуацій та організація місцевої пожежної охорони. В наступному році передбачено навчити 120 посадових осіб органів місцевого самоврядування, провести тактично-штабні навчання з керівниками ОТГ, створити такий матеріальний резерв області на базі Херсонської обласної комунальної аварійно — рятувальної служби (ХОКАРС) та три підрозділи місцевої пожежної охорони у м. Нова Каховка, Нововоронцовському, Нижньосірогозькому районах.

Очільник області звернув увагу, що матеріальний резерв повинен бути створений і при органах місцевого самоврядування, і входити до централізованого управління із боротьби з надзвичайними випадками, адже в Україні після надзвичайних ситуацій в Калинівці та Авдіївці і в області після неодноразових пожеж, які сталися цього літа, це має дуже велике значення.

В.Чабан звернув увагу голів ОТГ на необхідність належного розвитку архівної справи у очолюваних ними громадах, а саме створення і розширення площ архівних підрозділів.

«Це дуже важливо, адже через декілька років до вас звернуться люди, при оформлені на пенсію, за довідками про свою роботу і вам буде важко їм пояснити їх відсутність», — зазначив він.

В наступному році передбачається збільшення площ архівосховищ на 1500 кв. м. Також було зазначено про необхідність створення служб у справах дітей в ОТГ.

У соціальній сфері планується зменшення рівня безробіття з 11,4% цього року до 9,8% в наступному та збільшення середньої заробітної плати працівників по області до 6980 грн, або на майже 20% більше порівняно з цим роком.

Було зазначено, що 22 осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування отримали в цьому році соціальне житло. В наступному планується його надання вже 50 особам.

Прес-служба Херсонської ОДА


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.