Бібліотека Дніпрової Чайки готується до виходу із карантину

3 года назад 0

Із 11 травня за рішенням Кабінету Міністрів України розпочнеться поступове зняття обмежень, введених в країні у зв’язку з пандемією COVID-19. У переліку підприємств та закладів, роботу яких буде поновлено на наступному тижні, названі й бібліотеки. Тож, нині актуальним стає питання, як це зробити, щоб дотриматись усіх необхідних норм безпеки.

Саме тому інформаційний центр «Вікно в Америку для майбутніх лідерів», який працює в Херсонській обласній бібліотеці для дітей імені Дніпрової Чайки, провів вебінар «Бібліотеки під час та після пандемії COVID-19».

Координатор центру, завідувачка сектору документів іноземними мовами Анна Резнік під час відеоконференції проаналізувала досвід і заплановані дії публічних бібліотек зарубіжних країн, зокрема США – за даними American Libraries Magazine, якими могли б скористатись і бібліотеки Херсонщини.

Вона запропонувала учасникам вебінару зосередитись на двох основних питаннях:

1. Дезінфекція бібліотечного фонду, тобто: що треба зробити, аби користування книжками, періодикою та іншими документами, які читачі повернуть до бібліотеки, не становило загрози здоров’ю персоналу та інших читачів.
2. Повернення бібліотек до «звичного» обслуговування.

Спікерка звернула увагу колег на методи дистанціювання бібліотекарів та відвідувачів (перестановка меблів, обмеження кількості відвідувачів та заходи для дотримання дистанції між ними, зменшення годин перебування відвідувачів у бібліотеці та визначення окремого часу для обслуговування відвідувачів, які знаходяться у групі ризику, використання засобів дезінфекції та індивідуальної гігієни тощо).

Процес виходу з карантину та повернення до роботи у звичному режимі буде складним для усіх, тож необхідно буде адаптуватися до нових умов, дотримання нових норм і правил, переосмислити стратегію діяльності бібліотек, звертаючи увагу на психологічні аспекти взаємодії.

Будуть продовжуватись і започатковані в період карантину онлайн проєкти, до участі в яких запрошені усі бібліотеки Херсонщини, що обслуговують дітей.